Reklama
reklama

Na muže spadla při kácení stromu větev, zasahovali soběšičtí hasiči

Do lesa u zastávky MHD Lesní školka v Brně-Soběšicích vyjížděly v úterý krátce po desáté hodině dvě jednotky hasičů k události, při níž na dva muže spadla při kácení stromu větev. Kromě profesionálních hasičů ze stanice Lidická na místě zasahovali také členové soběšického Sboru dobrovolných hasičů, jehož zřizovatelem je městská část Brno-sever.  

„Na místě jsme provedli předlékařské ošetření zraněných osob spočívající v zafixování krční páteře a aplikaci dlah na utrpěné zlomeniny. Následně jsme v těžko schůdném kopcovitém terénu pomáhali s transportem těchto osob, z nichž jedna utrpěla zranění vážnějšího charakteru, k vozům záchranné služby,“ sdělil velitel jednotky Aleš Doubek.

Dnešní zásah byl 27. letošním výjezdem jednotky soběšických dobrovolných hasičů. V součtu s jednotkou Sboru dobrovolných hasičů Brno-Husovice, jehož zřizovatelem je rovněž městská část Brno-sever, každoročně absolvují kolem 60 výjezdů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře