Reklama
reklama

Na muže spadla při kácení stromu větev, zasahovali soběšičtí hasiči

Do lesa u zastávky MHD Lesní školka v Brně-Soběšicích vyjížděly v úterý krátce po desáté hodině dvě jednotky hasičů k události, při níž na dva muže spadla při kácení stromu větev. Kromě profesionálních hasičů ze stanice Lidická na místě zasahovali také členové soběšického Sboru dobrovolných hasičů, jehož zřizovatelem je městská část Brno-sever.  

„Na místě jsme provedli předlékařské ošetření zraněných osob spočívající v zafixování krční páteře a aplikaci dlah na utrpěné zlomeniny. Následně jsme v těžko schůdném kopcovitém terénu pomáhali s transportem těchto osob, z nichž jedna utrpěla zranění vážnějšího charakteru, k vozům záchranné služby,“ sdělil velitel jednotky Aleš Doubek.

Dnešní zásah byl 27. letošním výjezdem jednotky soběšických dobrovolných hasičů. V součtu s jednotkou Sboru dobrovolných hasičů Brno-Husovice, jehož zřizovatelem je rovněž městská část Brno-sever, každoročně absolvují kolem 60 výjezdů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře