Reklama
reklama

Muž ukradl psa od samoobsluhy a chlubil se tím v autobusu

Velmi smutné Vánoce mohla mít čtyřiaosmdesátiletá důchodkyně nebýt všímavé cestující v brněnském autobusu a rychlého zákroku brněnských strážníků. Když už důchodkyně krádež a ztrátu milovaného psa oplakala, zvíře jí přivezli strážníci.

V autobuse linky 43, jenž přijížděl k nádraží v Králově Poli, slyšela jedna z cestujících zvláštní rozhovor dvou mužů. Sedmapadesátiletý muž se druhému, pětačtyřicetiletému muži, chlubil, že ukradl před supermarketem psa a chce ho na jiném místě v Brně prodat. Mopse měl skutečně u sebe a žena proto požádala o pomoc řidiče autobusu. Ten přivolal hlídku městské policie.

„Strážníci oba podezřelé zajistili, ti však zarputile zapírali. Zhruba tou dobou se na operačním středisku rozezněl telefon podruhé, když linku 156 vytočila nešťastná, silně rozrušená a uplakaná seniorka. Svěřila se, že jí někdo psa ukradl a strážníkům zvíře dokonale popsala. Informace dostala i hlídka v Králově Poli a podezřelý muž se po jejich vyslechnutí přiznal,“ popsal rychlý spád případu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci udělili zloděj psa blokovou pokutu v maximální výši jednoho tisíce korun, protože finanční hodnota zvířete podle majitelky nepřesáhla pět tisíc korun. Silně rozrušené ženě pro jistotu psa do Černých Polí převezla hlídka odchytové služby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře