Reklama
reklama

Muž ukradl psa od samoobsluhy a chlubil se tím v autobusu

Velmi smutné Vánoce mohla mít čtyřiaosmdesátiletá důchodkyně nebýt všímavé cestující v brněnském autobusu a rychlého zákroku brněnských strážníků. Když už důchodkyně krádež a ztrátu milovaného psa oplakala, zvíře jí přivezli strážníci.

V autobuse linky 43, jenž přijížděl k nádraží v Králově Poli, slyšela jedna z cestujících zvláštní rozhovor dvou mužů. Sedmapadesátiletý muž se druhému, pětačtyřicetiletému muži, chlubil, že ukradl před supermarketem psa a chce ho na jiném místě v Brně prodat. Mopse měl skutečně u sebe a žena proto požádala o pomoc řidiče autobusu. Ten přivolal hlídku městské policie.

„Strážníci oba podezřelé zajistili, ti však zarputile zapírali. Zhruba tou dobou se na operačním středisku rozezněl telefon podruhé, když linku 156 vytočila nešťastná, silně rozrušená a uplakaná seniorka. Svěřila se, že jí někdo psa ukradl a strážníkům zvíře dokonale popsala. Informace dostala i hlídka v Králově Poli a podezřelý muž se po jejich vyslechnutí přiznal,“ popsal rychlý spád případu mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci udělili zloděj psa blokovou pokutu v maximální výši jednoho tisíce korun, protože finanční hodnota zvířete podle majitelky nepřesáhla pět tisíc korun. Silně rozrušené ženě pro jistotu psa do Černých Polí převezla hlídka odchytové služby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře