Reklama
reklama

Městská část Brno-sever předala první ocenění "osobnostem "

Osobnostmi městské části Brno-sever za rok 2014 a prvními takto oceněnými se rozhodnutím Zastupitelstva městské části stali dráhový cyklista Tomáš Bábek v oblasti sportu a sdružení SK Diviška v oblasti kultury a služeb veřejnosti.

Ocenění slavnostně předal starosta Martin Maleček 15. září v sále restaurace Kinokavárna na náměstí SNP v Černých Polích.

„Ve druhé největší brněnské městské části dosud podobné ocenění úspěšných osobností chybělo. Máme přitom z čeho vybírat, jak dokazují množství úspěchů našich obyvatel v obdobných Cenách města Brna nebo Jihomoravského kraje,“ říká starosta Brna-severu Martin Maleček. „Tomáš Bábek i SK Diviška si za svou činnost naše uznání plně zaslouží a je mi ctí, že historicky první ocenění Osobnost městské části Brno-sever převezmou z mých rukou,“ dodává.

Ocenění Osobnost městské části Brno-sever budou udělována každoročně. Návrhy na osobnosti letošního roku může veřejnost zasílat na Úřad městské části už nyní; přijímány budou do konce ledna 2016. Po doporučení Rady městské části budou poté zastupitelstvem opět udělena ocenění v oblasti sportu a oblasti kultury a služeb veřejnosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře