Reklama
reklama

Městská část Brno - sever dnes zahájí první videopřenost ze zasedání zastupitelstva

Po zářijovém zasedání Zastupitelstva městské části Brno-sever, které bylo zkušebně přenášeno zvukem a obrazovým výstupem z hlasovacího zařízení, budou moci zájemci říjnové zasedání sledovat včetně dění v sále.

„Věříme, že pro občany, kteří nechtějí nebo nemohou na zasedání zastupitelstva sami vystoupit, ale mají přitom zájem přímo sledovat své zvolené zástupce při výkonu jejich mandátu, půjde o přínos,“ říká starosta Brna-severu Martin Maleček.

On-line přenos je realizován vlastními silami Úřadu městské části Brno-sever. „Při současných technických možnostech by už mělo jít o samozřejmost. Úspěšnost zavedení této služby proto nechceme poměřovat sledovaností přenosu, ale jednoduše tím, že je občanům k dispozici,“ dodává starosta městské části.

Nadcházející zasedání zastupitelstva se koná dnes ve čtvrtek 15. října od 15 hodin tradičně v klubovně na Okružní 21. Na webové stránce www.sever.brno.cz (Hlavní stránka – Radnice – Volené orgány – Videopřenos ze zasedání zastupitelstva) budou podobně jako při zasedání Zastupitelstva města Brna k dispozici dva vysílací kanály – jeden s výstupem z hlasovacího zařízení, druhý s děním v sále.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře