Reklama
reklama

Město opraví další park. Ten u ulice Kartouzské v Králově Poli

Další městský prostor se promění ve sportovně-rekreační plochu, která nabídne veřejnosti a všem zájemcům z řad dětí a mládeže zcela nové odpočinkové místo. Radní schválili ve středu 6. srpna 2014 smlouvu o dílo na akci obnova a revitalizace rekreační plochy při ul. Kartouzská v městské části Brno-Královo Pole. Rekonskrukce parku bude stát 8,1 milionu korun a hotovo vše bude v listopadu 2014.

Jedná se o rekonstrukci a úpravu veřejného parku, který je městským veřejným parkem. Tento park je úzkým pásem zeleně pod svahem pod areálem Veterinární a farmaceutické univerzity, který se na jihu rozšiřuje do širší ucelené plochy.

Z plochy budou odstraněny ty prvky drobné architektury a vybavení parku, které se neosvědčily nebo dosloužily - rozpadající se kamenná vyhlídka, nevhodně lokalizované oplocené pískoviště, ocelová průlezka. Poblíž zadního vchodu do domu s pečovatelskou službou je navrženo větší odpočívadlo s lavicemi osazenými proti sobě, aby případně posloužilo posezení seniorů.

Ve středu rozšířené části parku, v místě stávající asfaltové plochy pro rekreační sport je navržen areál hřišť, který má sloužit jako plně funkční moderní sportovně-rekreační zařízení pro všechny věkové kategorie dětí, mládeže a rekreačních sportovců.

Jižní část tohoto areálu je upravena jako hřiště sportovní určené pro míčové sporty. Sportovní hřiště bude  vybaveno koši na basketbal, stojany na odbíjenou, nohejbal a bude zde vyznačeno hřiště na florbal nebo malou kopanou.

Ve střední části budou hřiště a příslušné herní objekty pro odrostlejší děti. Celý navržený areál hřišť je oddělen od okolí systémem zídek plotů, plůtků a zábran.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře