Reklama
reklama

Město opraví další park. Ten u ulice Kartouzské v Králově Poli

Další městský prostor se promění ve sportovně-rekreační plochu, která nabídne veřejnosti a všem zájemcům z řad dětí a mládeže zcela nové odpočinkové místo. Radní schválili ve středu 6. srpna 2014 smlouvu o dílo na akci obnova a revitalizace rekreační plochy při ul. Kartouzská v městské části Brno-Královo Pole. Rekonskrukce parku bude stát 8,1 milionu korun a hotovo vše bude v listopadu 2014.

Jedná se o rekonstrukci a úpravu veřejného parku, který je městským veřejným parkem. Tento park je úzkým pásem zeleně pod svahem pod areálem Veterinární a farmaceutické univerzity, který se na jihu rozšiřuje do širší ucelené plochy.

Z plochy budou odstraněny ty prvky drobné architektury a vybavení parku, které se neosvědčily nebo dosloužily - rozpadající se kamenná vyhlídka, nevhodně lokalizované oplocené pískoviště, ocelová průlezka. Poblíž zadního vchodu do domu s pečovatelskou službou je navrženo větší odpočívadlo s lavicemi osazenými proti sobě, aby případně posloužilo posezení seniorů.

Ve středu rozšířené části parku, v místě stávající asfaltové plochy pro rekreační sport je navržen areál hřišť, který má sloužit jako plně funkční moderní sportovně-rekreační zařízení pro všechny věkové kategorie dětí, mládeže a rekreačních sportovců.

Jižní část tohoto areálu je upravena jako hřiště sportovní určené pro míčové sporty. Sportovní hřiště bude  vybaveno koši na basketbal, stojany na odbíjenou, nohejbal a bude zde vyznačeno hřiště na florbal nebo malou kopanou.

Ve střední části budou hřiště a příslušné herní objekty pro odrostlejší děti. Celý navržený areál hřišť je oddělen od okolí systémem zídek plotů, plůtků a zábran.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře