Reklama
reklama

Město obnoví staré sportoviště na Lesné, vznikne tam oblíbené fitness na vzduchu

V lokalitě mezi ulicemi Studená a Vyhlídka na východní straně sídliště Lesná v městské části Brno-sever dojde v nejbližších dnech k regeneraci zastaralého sportoviště. Obyvatelé této části města tak budou mít další místo pro své volnočasové aktivity.

Naplánováno je vybudování nového fitness hřiště, in-line plochy a dalších rekreačních míst včetně nové zeleně. Smlouvu o dílo schválila rada města a počítá se s investicí 7,1 milionu korun, stavět se bude maximálně půl roku.

Z velké části je v projektu zachováno původní trasování chodníků tak, aby se okruh dal využít pro in-line brusleni. V rámci hlavní travnaté plochy bude nově zbudováno fitness hřiště, budou vysázeny nové stromy, které mají poskytnout v letních měsících stín. Z povrchu stávajícího dětského hřiště se štěrkovou dopadovou plochou se vytvoří povrch z lité gumy. Změna povrchu je především kvůli bezpečnosti malých bruslařů na přilehlém asfaltu. Při jižní straně chodníku bude na hraně svahu umístěna rekreační plocha s grilem.

Celá zadní část je věnována dětem, kde je naplánována obměněna dopadová bezpečnostní plocha, kačírek, za litou gumu, s malým in-line okruhem kolem dětského hřiště. Nad dětským hřištěm je nově navržena modelace terénu pro vybudování převýšené hradby lanovky. V zadní časti je ponechána volná plocha na ostatní venkovní pohybové aktivity. Celá lokalita bude nově osazena lavičkami, odpadkovými koši a novou zelení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře