Reklama
reklama

Město obnoví staré sportoviště na Lesné, vznikne tam oblíbené fitness na vzduchu

V lokalitě mezi ulicemi Studená a Vyhlídka na východní straně sídliště Lesná v městské části Brno-sever dojde v nejbližších dnech k regeneraci zastaralého sportoviště. Obyvatelé této části města tak budou mít další místo pro své volnočasové aktivity.

Naplánováno je vybudování nového fitness hřiště, in-line plochy a dalších rekreačních míst včetně nové zeleně. Smlouvu o dílo schválila rada města a počítá se s investicí 7,1 milionu korun, stavět se bude maximálně půl roku.

Z velké části je v projektu zachováno původní trasování chodníků tak, aby se okruh dal využít pro in-line brusleni. V rámci hlavní travnaté plochy bude nově zbudováno fitness hřiště, budou vysázeny nové stromy, které mají poskytnout v letních měsících stín. Z povrchu stávajícího dětského hřiště se štěrkovou dopadovou plochou se vytvoří povrch z lité gumy. Změna povrchu je především kvůli bezpečnosti malých bruslařů na přilehlém asfaltu. Při jižní straně chodníku bude na hraně svahu umístěna rekreační plocha s grilem.

Celá zadní část je věnována dětem, kde je naplánována obměněna dopadová bezpečnostní plocha, kačírek, za litou gumu, s malým in-line okruhem kolem dětského hřiště. Nad dětským hřištěm je nově navržena modelace terénu pro vybudování převýšené hradby lanovky. V zadní časti je ponechána volná plocha na ostatní venkovní pohybové aktivity. Celá lokalita bude nově osazena lavičkami, odpadkovými koši a novou zelení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře