Reklama
reklama

Město obnoví staré sportoviště na Lesné, vznikne tam oblíbené fitness na vzduchu

V lokalitě mezi ulicemi Studená a Vyhlídka na východní straně sídliště Lesná v městské části Brno-sever dojde v nejbližších dnech k regeneraci zastaralého sportoviště. Obyvatelé této části města tak budou mít další místo pro své volnočasové aktivity.

Naplánováno je vybudování nového fitness hřiště, in-line plochy a dalších rekreačních míst včetně nové zeleně. Smlouvu o dílo schválila rada města a počítá se s investicí 7,1 milionu korun, stavět se bude maximálně půl roku.

Z velké části je v projektu zachováno původní trasování chodníků tak, aby se okruh dal využít pro in-line brusleni. V rámci hlavní travnaté plochy bude nově zbudováno fitness hřiště, budou vysázeny nové stromy, které mají poskytnout v letních měsících stín. Z povrchu stávajícího dětského hřiště se štěrkovou dopadovou plochou se vytvoří povrch z lité gumy. Změna povrchu je především kvůli bezpečnosti malých bruslařů na přilehlém asfaltu. Při jižní straně chodníku bude na hraně svahu umístěna rekreační plocha s grilem.

Celá zadní část je věnována dětem, kde je naplánována obměněna dopadová bezpečnostní plocha, kačírek, za litou gumu, s malým in-line okruhem kolem dětského hřiště. Nad dětským hřištěm je nově navržena modelace terénu pro vybudování převýšené hradby lanovky. V zadní časti je ponechána volná plocha na ostatní venkovní pohybové aktivity. Celá lokalita bude nově osazena lavičkami, odpadkovými koši a novou zelení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře