Reklama
reklama

Luxus u kontejnerů: odpadky v Líšni obklopí sto zdí z kamenů a pletiva

V brněnské městské části Líšeň chtějí u bytových domů postavit sto nových kontejnerových stání. Nebudou ale ledajaké, popelnice chtějí v Líšni ukrýt ve zdech z gabionových košů vyplněných kamenem nebo valouny. První nové kontejnerové stání je už postaveno v ulici Josefy Faimonové.

Nové kontejnerové stání z gabionů v ulici Josefy Faimonové je prvním projektem v této oblasti. „Záměrem je vybudovat kontejnerová stání podle dnešních potřeb, kdy nároky na třídění odpadu vyžadují více kontejnerů. Na mnoha místech nejsou kontejnerová stání vůbec a popelnice zabírají místa na parkovištích. Také jejich funkční a estetická úroveň je malá, problémem je zejména rozšiřování nepořádku do okolí z důvodu chybějících zábran proti větru,“ popsal projekt místostarosta Líšně Jozef Sedláček.

V současné době v Líšni dokončují projekty pro stavební povolení, které jsou u kontejnerového stání bohužel stejně náročné jako u rodinného domu. „Chystáme jich rovnou sto a věřím, že na jaře příštího roku začneme stavět,“ dodal místostarosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře