Reklama
reklama

Luxus u kontejnerů: odpadky v Líšni obklopí sto zdí z kamenů a pletiva

V brněnské městské části Líšeň chtějí u bytových domů postavit sto nových kontejnerových stání. Nebudou ale ledajaké, popelnice chtějí v Líšni ukrýt ve zdech z gabionových košů vyplněných kamenem nebo valouny. První nové kontejnerové stání je už postaveno v ulici Josefy Faimonové.

Nové kontejnerové stání z gabionů v ulici Josefy Faimonové je prvním projektem v této oblasti. „Záměrem je vybudovat kontejnerová stání podle dnešních potřeb, kdy nároky na třídění odpadu vyžadují více kontejnerů. Na mnoha místech nejsou kontejnerová stání vůbec a popelnice zabírají místa na parkovištích. Také jejich funkční a estetická úroveň je malá, problémem je zejména rozšiřování nepořádku do okolí z důvodu chybějících zábran proti větru,“ popsal projekt místostarosta Líšně Jozef Sedláček.

V současné době v Líšni dokončují projekty pro stavební povolení, které jsou u kontejnerového stání bohužel stejně náročné jako u rodinného domu. „Chystáme jich rovnou sto a věřím, že na jaře příštího roku začneme stavět,“ dodal místostarosta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře