Reklama
reklama

Litinové rošty, které zdobily alej v Husovicích, se zalíbily patnáctiletému zloději

Osmnáct dekoračních litinových mříží zmizelo v pondělí dopoledne z náměstí Republiky v brněnských Husovicích. Díky lidem, kteří si prázdných míst po mřížích všimli a nahlásili krádež, našli brněnští strážníci i jejich zloděje. Právě v litinou mířil do sběrny.

Litina byla do té doby zapuštěná do země a zdobila kmeny vzrostlých stromů na náměstí. Dvoučlenná hlídka městské policie, která se o krádeži dozvěděla přes vysílačku, uviděla v Dačického ulici mladíka s dětským kočárkem plným kovových roštů. Šel směrem k blízké výkupně kovů, a tak ho strážníci zastavili. „Protože mříže vypadaly stejně jako ty, které zbyly u některých stromů na náměstí Republiky, a patnáctiletý mladík navíc prohlásil, že vůbec nevlastní občanský průkaz, přivolala hlídka republikové kolegy,“ uvedl k případu mluvčí policie Jakub Ghanem.

Policie si případ převzala pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře