Reklama
reklama

Krásná a naleštěná, ale uvnitř shnilá jablka prodává brněnský Globus

Krásná, naleštěná, ale uvnitř shnilá. Taková jsou jablka, která prodává brněnský Globus. Po reklamaci sice zákazníkům nabídne možnost výměny jablek, podle odborníků z Ovocnářské unie České republiky by řetězec měl zvážit změnu dodavatele.

Oba druhy jablek, které zákazníci zakoupili v Globusu a poté také reklamovali, pochází podle etikety z českých sadů. Oba druhy také řetězec nabízel v akci. A jablíčka obou druhů byla po rozkrojení nepoživatelná. Byla napadená hnilobou a zákazníkům nezbylo nic jiného, než je vyhodit.

„Bohužel jsem se opět přesvědčil, že koupit něco v akci, znamená, že kupuji něco se sníženou kvalitou. Myslím, že je špatně skladují, pak zjistí, že jsou shnilá a prodávají je v akci,“ postěžoval si Karel Bartáček, který nepoživatelná zelená jablka v červnu v Globusu koupil.

Jen o měsíc dřív ale Globus prodával červená jablka, také v akci a také byla uvnitř shnilá. Při reklamaci přímo na ředitelství Globusu, vedení obchodu poděkovalo za informaci týkající se kvality jablek, uznalo reklamaci, ale zároveň chybu řetězce nepřiznalo. „Fotografie ukazuje, že jablko je hnědé uvnitř, jedná se tedy o skrytou vadu. Skryté vady jsou takové, které nemohly být zjištěny při obvyklé prohlídce zboží, či obvyklém postupu při převzetí. Přitom tyto vady existovaly, neprojevily se však tak, aby byly vadami zjevnými,“ uvedla Ivana Žáková ze sekretariátu obchodu s tím, že na tyto vady pamatuje také Občanský zákoník, který sice výslovně skryté vady nevymezuje, počítá však s nimi jako s doplňkem vad zjevných.

Podle odborníků z Ovocnářské unie by si měl řetězec po takovémto upozornění od zákazníků do budoucna dobře rozmyslet, s jakým dodavatelem uzavírá smlouvy. Za příčinou shnilých jablek ovšem může být více faktorů. „Na osmdesát procent to ale podle mého názoru je chyba ve výživě, jak se pěstitel chová ke stromu v průběhu vegetace. Tedy otázka agrotechnická,“ uvedl předseda Svazu skladovatelů ovoce Jaroslav Mačkal.

Zákazníkům doporučil kupovat vždy jen čerstvá jablka od svého farmáře. „Doba, kdy se jablka kupovala na podzim a uskladňovala, je dávno pryč. Kvalitní dodavatelé uchovávají jablka v konzumní zralosti technologií ULO, což je technologie skladování ovoce a zeleniny, která zamezí přístupu kyslíku a teploty k uskladněným plodům. Kvalita plodů po vyskladnění je pak daleko vyšší než při běžném uskladnění,“ vysvětlil Mačkal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře