Reklama
reklama

Julinku nepřijali do školky, její maminka proto otevřela soukromou školičku

Svoji vlastní mateřskou školku se rozhodla otevřít Alžběta Tobiášová z Brna. Důvodem bylo nepřijetí její dcery Julie do státní mateřské školky. Absolvovala proto náročná řízení s hygieniky a po čtyřech měsících zařizování, vyřizování a shánění dnes Školičku Betty slavnostně otevřela. Uspořádala Den otevřených dveří a zápis.

„Chtěla jsem jít do práce na zkrácený úvazek, ale námi vybraná státní mateřská školka v Brně dceru odmítla přijat pro nedostatek míst. Proto jsem to vyřešila založením soukromé školky,“ vysvětluje mladá maminka, která kromě tříleté dcery má na starosti ještě desetiměsíčního syna.

Školička Betty sídlí v Brně na ulici Svitavská 33, v domě s dvorkem se zahrádkou, v klidné části Husovic. Nově zrekonstruované prostory splňují všechny hygienické normy. Školka je nově vybavena velkým množstvím hraček a didaktických pomůcek.

„Našim záměrem je nastavit podmínky ve školce tak, aby pobyt u nás byl pro děti příjemným zážitkem, chceme je hravou formou vést k tvůrčí činnosti. V rámci denního programu máme pro děti připravené rozmanité kroužky: sportovní, hudební, kreativní, dramatický, přírodovědný, etiketa pro nejmenší. Vyprávíme dětem pohádky, trénujeme paměť říkankami. Vedeme je k samostatnosti a dbáme na jejich hygienu. Připravujeme vycházky, návštěvy divadla, planetária, muzea. V druhém pololetí plánujeme výuku základů plavání na Kraví Hoře,“ říká maminka a zároveň ředitelka nové školky.

Školička také nabízí pro děti od 2 do 6 let hlídání o víkendech a přes noc. Její tým se skládá z vystudovaných pedagogů a zdravotníků. „O děti budou pečovat dvě paní učitelky,“ dodává Tobiášová.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře