Reklama
reklama

Julinku nepřijali do školky, její maminka proto otevřela soukromou školičku

Svoji vlastní mateřskou školku se rozhodla otevřít Alžběta Tobiášová z Brna. Důvodem bylo nepřijetí její dcery Julie do státní mateřské školky. Absolvovala proto náročná řízení s hygieniky a po čtyřech měsících zařizování, vyřizování a shánění dnes Školičku Betty slavnostně otevřela. Uspořádala Den otevřených dveří a zápis.

„Chtěla jsem jít do práce na zkrácený úvazek, ale námi vybraná státní mateřská školka v Brně dceru odmítla přijat pro nedostatek míst. Proto jsem to vyřešila založením soukromé školky,“ vysvětluje mladá maminka, která kromě tříleté dcery má na starosti ještě desetiměsíčního syna.

Školička Betty sídlí v Brně na ulici Svitavská 33, v domě s dvorkem se zahrádkou, v klidné části Husovic. Nově zrekonstruované prostory splňují všechny hygienické normy. Školka je nově vybavena velkým množstvím hraček a didaktických pomůcek.

„Našim záměrem je nastavit podmínky ve školce tak, aby pobyt u nás byl pro děti příjemným zážitkem, chceme je hravou formou vést k tvůrčí činnosti. V rámci denního programu máme pro děti připravené rozmanité kroužky: sportovní, hudební, kreativní, dramatický, přírodovědný, etiketa pro nejmenší. Vyprávíme dětem pohádky, trénujeme paměť říkankami. Vedeme je k samostatnosti a dbáme na jejich hygienu. Připravujeme vycházky, návštěvy divadla, planetária, muzea. V druhém pololetí plánujeme výuku základů plavání na Kraví Hoře,“ říká maminka a zároveň ředitelka nové školky.

Školička také nabízí pro děti od 2 do 6 let hlídání o víkendech a přes noc. Její tým se skládá z vystudovaných pedagogů a zdravotníků. „O děti budou pečovat dvě paní učitelky,“ dodává Tobiášová.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře