Reklama
reklama

Julinku nepřijali do školky, její maminka proto otevřela soukromou školičku

Svoji vlastní mateřskou školku se rozhodla otevřít Alžběta Tobiášová z Brna. Důvodem bylo nepřijetí její dcery Julie do státní mateřské školky. Absolvovala proto náročná řízení s hygieniky a po čtyřech měsících zařizování, vyřizování a shánění dnes Školičku Betty slavnostně otevřela. Uspořádala Den otevřených dveří a zápis.

„Chtěla jsem jít do práce na zkrácený úvazek, ale námi vybraná státní mateřská školka v Brně dceru odmítla přijat pro nedostatek míst. Proto jsem to vyřešila založením soukromé školky,“ vysvětluje mladá maminka, která kromě tříleté dcery má na starosti ještě desetiměsíčního syna.

Školička Betty sídlí v Brně na ulici Svitavská 33, v domě s dvorkem se zahrádkou, v klidné části Husovic. Nově zrekonstruované prostory splňují všechny hygienické normy. Školka je nově vybavena velkým množstvím hraček a didaktických pomůcek.

„Našim záměrem je nastavit podmínky ve školce tak, aby pobyt u nás byl pro děti příjemným zážitkem, chceme je hravou formou vést k tvůrčí činnosti. V rámci denního programu máme pro děti připravené rozmanité kroužky: sportovní, hudební, kreativní, dramatický, přírodovědný, etiketa pro nejmenší. Vyprávíme dětem pohádky, trénujeme paměť říkankami. Vedeme je k samostatnosti a dbáme na jejich hygienu. Připravujeme vycházky, návštěvy divadla, planetária, muzea. V druhém pololetí plánujeme výuku základů plavání na Kraví Hoře,“ říká maminka a zároveň ředitelka nové školky.

Školička také nabízí pro děti od 2 do 6 let hlídání o víkendech a přes noc. Její tým se skládá z vystudovaných pedagogů a zdravotníků. „O děti budou pečovat dvě paní učitelky,“ dodává Tobiášová.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře