Reklama
reklama

Gymnázium v Řečkovicích bude mít další patro. Budou tam laboratoře a učebny

Gymnázium Řečkovice připravuje v současné době jeden z největších projektů, jak po stavební tak finanční stránce, ve školství v Jihomoravském kraji. Finišuje s přípravou projektové žádosti o finance z Regionálního operačního programu na stavbu nového poschodí školy. Přístavbou se radikálně změní nejen tvář stávající budovy v ulici Terezy Novákové. V novém patře vzniknou posluchárny pro přírodovědné předměty, laboratoře a dvě učebny informatiky.

„Prostřednictvím Jihomoravského kraje, který nám dal souhlas, budeme v polovině prosince žádat o evropské peníze ve vyhlášeném projektu ROP Jihovýchod „Zlepšování podmínek pro vzdělávání s důrazem na přírodovědně technické obory.“ Jde o celkem 40 milionů korun. Na stavbu je vyčleněno 27 milionů, na vybavení 11 milionů a 2 miliony na projekty,“ popisuje ředitel gymnázia Peter Krupka. 

Hotový je projekt pro stavební povolení, o které je zažádáno na stavebním odboru Úřadu městské části Řečkovice-Mokrá Hora.

Přístavba patra Gymnázia Řečkovice bude následovat po kompletní rekonstrukci rozvodů elektřiny, která v budově proběhla v letošním roce. Ta stála 9 milionů korun.

Musíme poděkovat kraji za podporu a plnění dohod z let minulých. Podpořil školu finančně při zmíněné rekonstrukci elektřiny, na kterou nyní naváže řešení prostorových podmínek školy,“ dodává ředitel gymnázia Peter Krupka.

Kapacita žáků gymnázia se po provedení nástavby nezvýší, žáci budou přijímáni vždy do dvou tříd v každém ročníku osmiletého gymnázia. Díky přesunům uvnitř budovy ale bude mít gymnázium možnost zřídit učebny hudební a výtvarné výchovy a také rozšíří posilovnu.

O projektu:

Autory jsou Ing. arch. David Titz a Ing. arch. Romana Augustinová
Návrh střešní nástavby a dostavby gymnázia vychází z kapacitních požadavků na rozšíření prostor o chybějící odborné učebny a laboratoře ve standardu, který odpovídá současným nárokům na výuku přírodovědných, jazykových a IT předmětů.
V maximální možné míře je využita stávající budova.
Nové části budovy gymnázia jsou navrženy tak, aby měkce a přirozeně doplnily stávající budovu a vytvořily jednotný charakter celého areálu a současně jeho nový charakteristický - nezaměnitelný výraz.
Původní i nové části budovy na sebe budou vzájemně reagovat také v rámci řešení materiálu a barev použitých pro střešní nadstavbu a v budoucnu i na fasádě.
Nově navržené konstrukce budou sendvičové. Jižní a východní fasáda budou uzavřeny a minimálně prosklené tak, aby byly zachovány požadavky na adekvátní osvětlení. Severní fasády naopak budou prosklené v maximální míře. Východní a jižní fasáda bude zastíněna pomocí mobilních textilních prvků na kovové konstrukci, bude tak možné vytvářet optimální světelné a klimatické pracovní prostředí v učebnách.
Veškeré úpravy stávajícího objektu , jsou navrženy takovým způsobem, aby na ně mohla navázat i případná druhá etapa výstavby, která by měla zahrnout nejen zateplení fasád a výměnu některých doposud nevyměněných výplní otvorů, ale rovněž dostavbu tělocvičny, která je posledním chybějícím výukovým prostorem, jímž areál gymnázia v adekvátní podobě nedisponuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Každý si představuje ideální víkend jinak. Ten před Velikonocemi, tedy 24. a 25. března, si zájemci mohou zajít do infocentra jaderné elektrárny Dukovany, které si pro návštěvníky připravilo...
20.03.2018 - 14:00
Komentáře