Reklama
reklama

FOTOGALERIE: V Ořešíně uspořádali sousedé jarmark. Hitem bylo vlastní pivo

Už podruhé uspořádali sousedé na návsi v brněnské městské části Ořešín Sousedský jarmark. Poprvé se se svými domácími výrobky představili v prosinci před Vánoci,  jarmark v předvelikonočním čase měl ale také jedno prvenství. Poprvé se na návsi točilo pro tuto příležitost speciálně uvařené pivo - Ořešínský ležák. Do přípravy a samotného jarmarku se zapojili i druháci ze Základní školy Úprkova z Řečkovic.

Domácí kváskové chleby, koláče, "ořešínské frčály", domácí laskonky, perníkové zajíčky a vajíčka, pivo, jarní bowli z vína a jahod, smoozy nápoje z ovoce, štrůdly, pomazánky ze semínek, ale i sazeničky, kaktusy, ekologické čistící výrobky a kosmetiku. To vše mohli lidé nakoupit na druhém ročníku Ořešínského sousedského jarmarku.

Zvášť pro tuto příležitost uvařili odborníci z oboru pivovarnictví z Mendlovy univerzity Ořešínský ležák. Medové dvanáctky se za dvě hodiny vytočil celý padesátilitrový sud. Dalším prvenstvím, a to dokonce evropským, je, že se pivo v Ořešíně prodávalo a dalo nakoupit za internetovou kryptoměnu Dogecoin a Bitcoin.

Své výrobky z keramiky, ale i papíru, prodávaly děti ze Základní školy Úprkova, které se na jarmarku mohly naučit i plést pomlázky. Jedenáctiletý Jakub na jarmarku předvedl také kovářské umění, ve výhni vyráběl malé podkovičky.

Další jarmark plánují sousedé z Ořešína uspořádat ještě před letními prázdninami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře