Reklama
reklama

FOTOGALERIE: V Ořešíně uspořádali sousedé jarmark. Hitem bylo vlastní pivo

Už podruhé uspořádali sousedé na návsi v brněnské městské části Ořešín Sousedský jarmark. Poprvé se se svými domácími výrobky představili v prosinci před Vánoci,  jarmark v předvelikonočním čase měl ale také jedno prvenství. Poprvé se na návsi točilo pro tuto příležitost speciálně uvařené pivo - Ořešínský ležák. Do přípravy a samotného jarmarku se zapojili i druháci ze Základní školy Úprkova z Řečkovic.

Domácí kváskové chleby, koláče, "ořešínské frčály", domácí laskonky, perníkové zajíčky a vajíčka, pivo, jarní bowli z vína a jahod, smoozy nápoje z ovoce, štrůdly, pomazánky ze semínek, ale i sazeničky, kaktusy, ekologické čistící výrobky a kosmetiku. To vše mohli lidé nakoupit na druhém ročníku Ořešínského sousedského jarmarku.

Zvášť pro tuto příležitost uvařili odborníci z oboru pivovarnictví z Mendlovy univerzity Ořešínský ležák. Medové dvanáctky se za dvě hodiny vytočil celý padesátilitrový sud. Dalším prvenstvím, a to dokonce evropským, je, že se pivo v Ořešíně prodávalo a dalo nakoupit za internetovou kryptoměnu Dogecoin a Bitcoin.

Své výrobky z keramiky, ale i papíru, prodávaly děti ze Základní školy Úprkova, které se na jarmarku mohly naučit i plést pomlázky. Jedenáctiletý Jakub na jarmarku předvedl také kovářské umění, ve výhni vyráběl malé podkovičky.

Další jarmark plánují sousedé z Ořešína uspořádat ještě před letními prázdninami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře