Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Koupaliště Dobrák se už opravuje. Otevře v červenci

Po průtazích s výběrovým řízením se v brněnské části Královo Pole začíná opravovat koupaliště Dobrák. Už loni v létě bylo zavřené, protože technický stav neumožňoval jeho provoz. Slavnostní otevření plánuje radnice na 20. července, plavci si tedy na Dobráku užijí ještě půlku letošní sezóny.

Oprav za 29 milionů korun se dočká relaxační bazén, který se rozdělí na tři samostatné nádrže. Vznikne tak brouzdaliště s maximálně třiceticentimetrovou hloubkou, bazén pro neplavce a bazén pro dojezd tobogánu. Rekonstrukcí také projde zázemí areálu včetně technologií a veškerá dlažba. V plánu je také zkrátit padesátimetrový bazén o deset metrů, čímž vznikne odpočinková plocha. Zkrácením bazénu ale Brno přijde o padesátimetrový venkovní bazén, který byl jedinný ve městě. "Už to prostě nebude plavecký bazén, ale koupaliště," posteskl si jeden z plavců starší generace, kteří chodili na Dobrák ráno "trénovat" a vylepšovat si kondičku. V bazénu se má také snížit hloubka ze 160 na 120 centimetrů. Tak, aby se voda stihla rychleji prohřát a nespotřebovalo se tolik energie na ohřev.

Koupaliště v Dobrovského ulici sloužilo Brňanům bez větších oprav od roku 1961. Předloni už byl otevřený jen dětský bazén, z velkého se totiž ztrácela voda prasklinami. Podle  odborníků a stavařů bazény popraskaly také kvůli výstavbě blízkých Královopolských tunelů.

Městská část Královo Pole vybírala dodavatelskou firmu podle toho, jak rychle slíbila koupaliště opravit. A také samozřejmě podle cenové nabídky.

V letních měsísích navštěvuje koupaliště až 1500 lidé denně. Ti se nyní mohou těšit na novou sezónu. Radnice městské části totiž plánuje Dobrák slavnostně otevřít 20. července.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře