Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Koupaliště Dobrák se už opravuje. Otevře v červenci

Po průtazích s výběrovým řízením se v brněnské části Královo Pole začíná opravovat koupaliště Dobrák. Už loni v létě bylo zavřené, protože technický stav neumožňoval jeho provoz. Slavnostní otevření plánuje radnice na 20. července, plavci si tedy na Dobráku užijí ještě půlku letošní sezóny.

Oprav za 29 milionů korun se dočká relaxační bazén, který se rozdělí na tři samostatné nádrže. Vznikne tak brouzdaliště s maximálně třiceticentimetrovou hloubkou, bazén pro neplavce a bazén pro dojezd tobogánu. Rekonstrukcí také projde zázemí areálu včetně technologií a veškerá dlažba. V plánu je také zkrátit padesátimetrový bazén o deset metrů, čímž vznikne odpočinková plocha. Zkrácením bazénu ale Brno přijde o padesátimetrový venkovní bazén, který byl jedinný ve městě. "Už to prostě nebude plavecký bazén, ale koupaliště," posteskl si jeden z plavců starší generace, kteří chodili na Dobrák ráno "trénovat" a vylepšovat si kondičku. V bazénu se má také snížit hloubka ze 160 na 120 centimetrů. Tak, aby se voda stihla rychleji prohřát a nespotřebovalo se tolik energie na ohřev.

Koupaliště v Dobrovského ulici sloužilo Brňanům bez větších oprav od roku 1961. Předloni už byl otevřený jen dětský bazén, z velkého se totiž ztrácela voda prasklinami. Podle  odborníků a stavařů bazény popraskaly také kvůli výstavbě blízkých Královopolských tunelů.

Městská část Královo Pole vybírala dodavatelskou firmu podle toho, jak rychle slíbila koupaliště opravit. A také samozřejmě podle cenové nabídky.

V letních měsísích navštěvuje koupaliště až 1500 lidé denně. Ti se nyní mohou těšit na novou sezónu. Radnice městské části totiž plánuje Dobrák slavnostně otevřít 20. července.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře