Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Koupaliště Dobrák se už opravuje. Otevře v červenci

Po průtazích s výběrovým řízením se v brněnské části Královo Pole začíná opravovat koupaliště Dobrák. Už loni v létě bylo zavřené, protože technický stav neumožňoval jeho provoz. Slavnostní otevření plánuje radnice na 20. července, plavci si tedy na Dobráku užijí ještě půlku letošní sezóny.

Oprav za 29 milionů korun se dočká relaxační bazén, který se rozdělí na tři samostatné nádrže. Vznikne tak brouzdaliště s maximálně třiceticentimetrovou hloubkou, bazén pro neplavce a bazén pro dojezd tobogánu. Rekonstrukcí také projde zázemí areálu včetně technologií a veškerá dlažba. V plánu je také zkrátit padesátimetrový bazén o deset metrů, čímž vznikne odpočinková plocha. Zkrácením bazénu ale Brno přijde o padesátimetrový venkovní bazén, který byl jedinný ve městě. "Už to prostě nebude plavecký bazén, ale koupaliště," posteskl si jeden z plavců starší generace, kteří chodili na Dobrák ráno "trénovat" a vylepšovat si kondičku. V bazénu se má také snížit hloubka ze 160 na 120 centimetrů. Tak, aby se voda stihla rychleji prohřát a nespotřebovalo se tolik energie na ohřev.

Koupaliště v Dobrovského ulici sloužilo Brňanům bez větších oprav od roku 1961. Předloni už byl otevřený jen dětský bazén, z velkého se totiž ztrácela voda prasklinami. Podle  odborníků a stavařů bazény popraskaly také kvůli výstavbě blízkých Královopolských tunelů.

Městská část Královo Pole vybírala dodavatelskou firmu podle toho, jak rychle slíbila koupaliště opravit. A také samozřejmě podle cenové nabídky.

V letních měsísích navštěvuje koupaliště až 1500 lidé denně. Ti se nyní mohou těšit na novou sezónu. Radnice městské části totiž plánuje Dobrák slavnostně otevřít 20. července.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře