Reklama
reklama

Erbovní slavnosti v Králově Poli o víkendu se zpěvačkou Petrou Janů

Královo Pole pořádá v sobotu a v neděli 14. a 15. září v parku na Slovanském náměstí již 23. ročník Erbovních slavností Králova Pole. Ty připomínají významnou událost v dějinách Králova Pole - udělení městského znaku Královu Poli v roce 1908. Hlavním hostem slavností bude Petra Janů, v parku se představí hasiči, gladiátoři i šachisté a Královo Pole udělí pamětní medaile.

V pestrém programu Erbovních slavností Králova Pole budou na hlavním pódiu tradičně účinkovat žáci z královopolských základních škol, taneční škola R+P Bartůňkových s mistry ČR ve stepu, Základní umělecká škola Vítězslavy Kaprálové. Návštěvníci parku se v sobotu mohou těšit na večerní koncert Petry Janů,  skupiny Ready Kirken či Fireballs, příznivce jazzu potěší vystoupení Gabriely Kočí, své příznivce si najde i pásmo mluveného slova a písní Zdeňka Junáka. V neděli bude program věnován 3. ročníku přehlídky lidových muzik „Hudební střípky Jaroslava Juráška“.

Na ploše parku a v přilehlém okolí předvedou ukázky své činnosti královopolští dobrovolní hasiči, sportovní a skautské oddíly, železniční modeláři, Sokol Královo Pole aj. Šachový klub Duras připravuje i letos simultánku mezinárodního mistra šachu Neklana Vyskočila, šermířská skupina Exulis chystá souboje gladiátorů. Zajištěny budou stánky s občerstvením, skákací hrad a další atrakce pro děti.

Dopoledne se na ulici Husitské uskuteční Erbovní trh s rozšířenou nabídkou ovoce, zeleniny a domácích produktů. Malá královopolská galerie, která sídlí v budově radnice, připravuje výstavu sochaře, grafika a pedagoga Rudiho Lorenze, držitele Ceny města Brna v oboru užité umění za rok 2008. Na Božetěchově ulici bude opět zajištěna prohlídka areálu bývalého kartuziánského kláštera, rekonstruovaných prostor Fakulty informačních technologií VUT Brno, včetně nové expozice výpočetní techniky. V kulturním centru Semilasso na Palackého třídě bude možné naposledy navštívit výstavu bratří Čapků, která zde probíhá již od druhé poloviny června. Program pro rodiče a děti tradičně připravuje i přírodní zahrada u Smrku na ul. Ramešova, kde si bude například možné zacvičit, ochutnat bylinkové čaje, na děti bude čekat výtvarná dílna a další hrátky.

U příležitosti Erbovních slavností jsou od roku 1997 udělovány také pamětní medaile občanům Králova Pole, jednotlivcům i spolkům, kteří se mimořádně zasloužili o popularizaci a zvelebení městské části společensky významnou kulturní, uměleckou, sportovní a charitativní činností. V letošním roce Zastupitelstvo MČ Brno – Královo Pole schválilo udělení pamětní medaile olympioničce Věře Růžičkové a básníku Vítu Slívovi

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře