Reklama
reklama

Ekocentrum Lipka otevřelo v Soběšicích relaxační zahradu pro seniory

Speciální relaxační zahradu pro seniory a tělesně postižené otevřelo ekologické centrum Lipka v brněnských Soběšicích. Vyvýšené záhony ocení právě lidé se ztíženou pohybovou schopností. Učí se zde takové záhony vyrábět a dozví se, co na nich pěstovat.

Osahat si květiny a přivonět k nim mohou v centru Jezírko nejen vozíčkáři, ale i ti, kterým ohnutí k záhonu působí bolest. Speciální vyvýšené záhony zajistí, že se nemusí shýbat.

Pracovnice centra ukazují například jak pěstovat bylinky v bylinné spirále. Návštěvníci se naučí vyvýšený záhon i vyrobit a v pracovní dílně sázet rostliny, které si mohou odnést i v obalu na květináč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře