Reklama
reklama

Děti přivítaly v Jehnicích a Ořešíně svatého Martina s lampiony, ten jim slíbil sníh

Od základní školy v Jehnicích k sokolskému hřišti v Rakovcích pod městskou částí Ořešín zamířil v neděli večer tradiční Svatomartinský lampionový průvod. Dětem s lampiony vytyčily trasu do cíle světýlka podél cesty, pořadatelé ze Sdružení rodičů při ZŠ Brno Jehnice přichystaly v Rakovcích občerstvení. Za dětmi nakonec dorazil i svatý Martin na koni.

Had pestrobarevných lampionů vyšel z Jehnic do Ořešína po páté hodině večer. Dětem dělaly radost světýlka i obyčejné baterky. Bohužel nouze nebyla ani o hořící lampiony, kvůli kterým mnoha dětem ukáply slzičky.

V cíli ale mohly děti i dospělí ochutnat pečené moučníky a buchty, ale i chleba se sádlem a cibulí, čaj, grog nebo svařené víno. Jako již tradčně, přjel mezi děti i svatý Martin na koni. Nebyl sice bílý, ale Martin dětem sníh na lyžování a bobování slíbil.

Meteorologové ale sníh na jižní Moravu ještě nepředpovídají. Slibují však, že přijde typický listopad, takový, jak jej nemáme rádi, studený až mrazivý a mokrý. Také teploty v příštích dvou týdnech budou zhruba takové, jak je kolem poloviny listopadu obvyklé. Srážek bude spíš méně. V posledním listopadovém týdnu se teploty dostanou nad průměr a srážek by mělo přibývat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře