Reklama
reklama

Děti přivítaly v Jehnicích a Ořešíně svatého Martina s lampiony, ten jim slíbil sníh

Od základní školy v Jehnicích k sokolskému hřišti v Rakovcích pod městskou částí Ořešín zamířil v neděli večer tradiční Svatomartinský lampionový průvod. Dětem s lampiony vytyčily trasu do cíle světýlka podél cesty, pořadatelé ze Sdružení rodičů při ZŠ Brno Jehnice přichystaly v Rakovcích občerstvení. Za dětmi nakonec dorazil i svatý Martin na koni.

Had pestrobarevných lampionů vyšel z Jehnic do Ořešína po páté hodině večer. Dětem dělaly radost světýlka i obyčejné baterky. Bohužel nouze nebyla ani o hořící lampiony, kvůli kterým mnoha dětem ukáply slzičky.

V cíli ale mohly děti i dospělí ochutnat pečené moučníky a buchty, ale i chleba se sádlem a cibulí, čaj, grog nebo svařené víno. Jako již tradčně, přjel mezi děti i svatý Martin na koni. Nebyl sice bílý, ale Martin dětem sníh na lyžování a bobování slíbil.

Meteorologové ale sníh na jižní Moravu ještě nepředpovídají. Slibují však, že přijde typický listopad, takový, jak jej nemáme rádi, studený až mrazivý a mokrý. Také teploty v příštích dvou týdnech budou zhruba takové, jak je kolem poloviny listopadu obvyklé. Srážek bude spíš méně. V posledním listopadovém týdnu se teploty dostanou nad průměr a srážek by mělo přibývat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře