Reklama
reklama

Děti přivítaly v Jehnicích a Ořešíně svatého Martina s lampiony, ten jim slíbil sníh

Od základní školy v Jehnicích k sokolskému hřišti v Rakovcích pod městskou částí Ořešín zamířil v neděli večer tradiční Svatomartinský lampionový průvod. Dětem s lampiony vytyčily trasu do cíle světýlka podél cesty, pořadatelé ze Sdružení rodičů při ZŠ Brno Jehnice přichystaly v Rakovcích občerstvení. Za dětmi nakonec dorazil i svatý Martin na koni.

Had pestrobarevných lampionů vyšel z Jehnic do Ořešína po páté hodině večer. Dětem dělaly radost světýlka i obyčejné baterky. Bohužel nouze nebyla ani o hořící lampiony, kvůli kterým mnoha dětem ukáply slzičky.

V cíli ale mohly děti i dospělí ochutnat pečené moučníky a buchty, ale i chleba se sádlem a cibulí, čaj, grog nebo svařené víno. Jako již tradčně, přjel mezi děti i svatý Martin na koni. Nebyl sice bílý, ale Martin dětem sníh na lyžování a bobování slíbil.

Meteorologové ale sníh na jižní Moravu ještě nepředpovídají. Slibují však, že přijde typický listopad, takový, jak jej nemáme rádi, studený až mrazivý a mokrý. Také teploty v příštích dvou týdnech budou zhruba takové, jak je kolem poloviny listopadu obvyklé. Srážek bude spíš méně. V posledním listopadovém týdnu se teploty dostanou nad průměr a srážek by mělo přibývat.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře