Reklama
reklama

Brno má 200 nových míst ve školkách. V Líšni a v Černých Polích

Dvě stě nových míst pro děti bude od ledna v brněnských mateřských školkách. V Líšni otevírají novou školku v Horníkově ulici, v Černých Polích v Bieblově ulici. Zápis v Líšni je už ukončen, v Bieblově ulici mohou rodiče do školky nosit přihlášky příští týden.

Rychlou rekonstrukci prošlo přízemí základních škol a bývalá školka. Všude přibyly čtyři nové třídy mateřinky. V Líšni budou školku pravděpodobně využívat i děti rodičů ze sousedních Vinohrad. Přednost dostanou matky samoživitelky, rodiče s trvalým bydlištěm v Líšni a pracující rodiče.

V Líšni už přijímací řízení ukončili. "Ředitel školy ukončil mimořádné přijímací řízení na 95 volných míst v naší mateřské škole s nástupem 1. 1. 2014. Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí dítěte do MŠ se bude vydávat v průběhu prosince," uvádí Základní a mateřská škola Horníkova na svém webu. V Černých Polích bude výdej přihlášek probíhat v pondělí 25. a v úterý 26. listopadu, vždy v době od 8 do 16 hodin. „Samotný zápis se potom uskuteční v úterý 3. a ve středu 4. prosince rovněž mezi 8. a 16. hodinou,“ přiblížila ředitelka školky v Bieblově ulici Irena Šopíková. K zápisu je kromě vyplněné přihlášky s potvrzením od pediatra třeba přinést rodný list dítěte a občanský průkaz rodičů.

„Jsem ráda, že od ledna zahájíme provoz zrekonstruované budovy, která zvýší kapacitu míst pro předškolní vzdělávání v městské části Brno-sever o rovnou stovku. Rodiče a děti z naší městské části již tento krok netrpělivě očekávají,“ dodává starostka Brna-severu Sabina Tomíšková.

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy školky v Bieblově ulici se připravuje na středu 11. prosince dopoledne. Téhož dne od 15 do 18 hodin se ve školce uskuteční rovněž den otevřených dveří, jehož součástí budou kromě ukázky nových prostor také program a občerstvení pro děti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře