Reklama
reklama

Brno má 200 nových míst ve školkách. V Líšni a v Černých Polích

Dvě stě nových míst pro děti bude od ledna v brněnských mateřských školkách. V Líšni otevírají novou školku v Horníkově ulici, v Černých Polích v Bieblově ulici. Zápis v Líšni je už ukončen, v Bieblově ulici mohou rodiče do školky nosit přihlášky příští týden.

Rychlou rekonstrukci prošlo přízemí základních škol a bývalá školka. Všude přibyly čtyři nové třídy mateřinky. V Líšni budou školku pravděpodobně využívat i děti rodičů ze sousedních Vinohrad. Přednost dostanou matky samoživitelky, rodiče s trvalým bydlištěm v Líšni a pracující rodiče.

V Líšni už přijímací řízení ukončili. "Ředitel školy ukončil mimořádné přijímací řízení na 95 volných míst v naší mateřské škole s nástupem 1. 1. 2014. Rozhodnutí o přijetí nebo nepřijetí dítěte do MŠ se bude vydávat v průběhu prosince," uvádí Základní a mateřská škola Horníkova na svém webu. V Černých Polích bude výdej přihlášek probíhat v pondělí 25. a v úterý 26. listopadu, vždy v době od 8 do 16 hodin. „Samotný zápis se potom uskuteční v úterý 3. a ve středu 4. prosince rovněž mezi 8. a 16. hodinou,“ přiblížila ředitelka školky v Bieblově ulici Irena Šopíková. K zápisu je kromě vyplněné přihlášky s potvrzením od pediatra třeba přinést rodný list dítěte a občanský průkaz rodičů.

„Jsem ráda, že od ledna zahájíme provoz zrekonstruované budovy, která zvýší kapacitu míst pro předškolní vzdělávání v městské části Brno-sever o rovnou stovku. Rodiče a děti z naší městské části již tento krok netrpělivě očekávají,“ dodává starostka Brna-severu Sabina Tomíšková.

Slavnostní otevření zrekonstruované budovy školky v Bieblově ulici se připravuje na středu 11. prosince dopoledne. Téhož dne od 15 do 18 hodin se ve školce uskuteční rovněž den otevřených dveří, jehož součástí budou kromě ukázky nových prostor také program a občerstvení pro děti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře