Reklama
reklama

Brněnská městská policie vytvoří pořádkovou jednotku. Bude v ní 22 strážníků

Dvaadvacet brněnských strážníků bude od května pracovat jako pořádková jednotka. Budou dohlížet na bezpečnost v centru města, při sportovních i kulturních akcích a spolupracovat s revizory dopravního podniku při odhalování černých pasažérů. Do nové jednotky se nyní koná nábor.

Od začátku roku oblékly uniformy strážníků dvě desítky nových strážníků. Jejich řady ovšem brněnská městská policie nechce pouze rozšiřovat, své síly také přeskupí, aby dokázala pružně reagovat na potřeby města a jeho obyvatel. Vznikne nová pořádková jednotka působící na území celého Brna. „Zajistí důležité bezpečnostní úkoly, jako jsou riziková sportovní utkání, pochody, demonstrace nebo spolupráce s dopravním podnikem při kontrole černých pasažérů. Strážníci z jednotlivých lokalit díky tomu budou mít ještě více času věnovat se svým oblastem a o další významný krok se přiblíží veřejnosti. Dosud se totiž do velkých bezpečnostních opatření intenzivně zapojovali,“ uvedl k nové jednotce mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Podle nového ředitele městské policie Bohumila Šimka takovýto útvar u strážníků dlouhodobě scházel. „Když jsou ve městě mimořádné akce, musíme strážníky na ně stahovat z revírů, což působí problémy," uvedl ředitel.  Do jednotky se nyní koná nábor.

U brněnské městské policie pracuje 500 strážníků. Brno mají rozdělené do osmi revírů. V poslední době městská policie při reorganizaci zrušila 34 kancelářských míst a převedla tyto zaměstnance na přímý výkon služby. Vedení městské policie také sloučilo i oddělení dopravní výchovy s dopravní jednotkou. Své teoretické znalosti tedy mohou zaměstnanci zaměření na dopravní prevenci přetavit do praxe a získat průpravné certifikace také na reálné řízení dopravy v terénu. Tento počin strážníkům značně usnadní umisťování hlídek při rozsáhlých dopravních opatřeních, jaká provázejí například festival Starobrno Ignis Brunensis nebo Mistrovství světa silničních motocyklů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře