Reklama
reklama

Brněnská městská policie vytvoří pořádkovou jednotku. Bude v ní 22 strážníků

Dvaadvacet brněnských strážníků bude od května pracovat jako pořádková jednotka. Budou dohlížet na bezpečnost v centru města, při sportovních i kulturních akcích a spolupracovat s revizory dopravního podniku při odhalování černých pasažérů. Do nové jednotky se nyní koná nábor.

Od začátku roku oblékly uniformy strážníků dvě desítky nových strážníků. Jejich řady ovšem brněnská městská policie nechce pouze rozšiřovat, své síly také přeskupí, aby dokázala pružně reagovat na potřeby města a jeho obyvatel. Vznikne nová pořádková jednotka působící na území celého Brna. „Zajistí důležité bezpečnostní úkoly, jako jsou riziková sportovní utkání, pochody, demonstrace nebo spolupráce s dopravním podnikem při kontrole černých pasažérů. Strážníci z jednotlivých lokalit díky tomu budou mít ještě více času věnovat se svým oblastem a o další významný krok se přiblíží veřejnosti. Dosud se totiž do velkých bezpečnostních opatření intenzivně zapojovali,“ uvedl k nové jednotce mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Podle nového ředitele městské policie Bohumila Šimka takovýto útvar u strážníků dlouhodobě scházel. „Když jsou ve městě mimořádné akce, musíme strážníky na ně stahovat z revírů, což působí problémy," uvedl ředitel.  Do jednotky se nyní koná nábor.

U brněnské městské policie pracuje 500 strážníků. Brno mají rozdělené do osmi revírů. V poslední době městská policie při reorganizaci zrušila 34 kancelářských míst a převedla tyto zaměstnance na přímý výkon služby. Vedení městské policie také sloučilo i oddělení dopravní výchovy s dopravní jednotkou. Své teoretické znalosti tedy mohou zaměstnanci zaměření na dopravní prevenci přetavit do praxe a získat průpravné certifikace také na reálné řízení dopravy v terénu. Tento počin strážníkům značně usnadní umisťování hlídek při rozsáhlých dopravních opatřeních, jaká provázejí například festival Starobrno Ignis Brunensis nebo Mistrovství světa silničních motocyklů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře