Reklama
reklama

Brněnská městská policie vytvoří pořádkovou jednotku. Bude v ní 22 strážníků

Dvaadvacet brněnských strážníků bude od května pracovat jako pořádková jednotka. Budou dohlížet na bezpečnost v centru města, při sportovních i kulturních akcích a spolupracovat s revizory dopravního podniku při odhalování černých pasažérů. Do nové jednotky se nyní koná nábor.

Od začátku roku oblékly uniformy strážníků dvě desítky nových strážníků. Jejich řady ovšem brněnská městská policie nechce pouze rozšiřovat, své síly také přeskupí, aby dokázala pružně reagovat na potřeby města a jeho obyvatel. Vznikne nová pořádková jednotka působící na území celého Brna. „Zajistí důležité bezpečnostní úkoly, jako jsou riziková sportovní utkání, pochody, demonstrace nebo spolupráce s dopravním podnikem při kontrole černých pasažérů. Strážníci z jednotlivých lokalit díky tomu budou mít ještě více času věnovat se svým oblastem a o další významný krok se přiblíží veřejnosti. Dosud se totiž do velkých bezpečnostních opatření intenzivně zapojovali,“ uvedl k nové jednotce mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Podle nového ředitele městské policie Bohumila Šimka takovýto útvar u strážníků dlouhodobě scházel. „Když jsou ve městě mimořádné akce, musíme strážníky na ně stahovat z revírů, což působí problémy," uvedl ředitel.  Do jednotky se nyní koná nábor.

U brněnské městské policie pracuje 500 strážníků. Brno mají rozdělené do osmi revírů. V poslední době městská policie při reorganizaci zrušila 34 kancelářských míst a převedla tyto zaměstnance na přímý výkon služby. Vedení městské policie také sloučilo i oddělení dopravní výchovy s dopravní jednotkou. Své teoretické znalosti tedy mohou zaměstnanci zaměření na dopravní prevenci přetavit do praxe a získat průpravné certifikace také na reálné řízení dopravy v terénu. Tento počin strážníkům značně usnadní umisťování hlídek při rozsáhlých dopravních opatřeních, jaká provázejí například festival Starobrno Ignis Brunensis nebo Mistrovství světa silničních motocyklů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře