Reklama
reklama

Botanka prokoukla. Brněnské sportovní gymnázium má nová okna a fasádu

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka v Brně prošlo v uplynulém školním roce výraznou proměnou. Poprvé od otevření gymnázia v roce 1983 se budova gymnázia dočkala rozsáhlejší rekonstrukce. Od září do prosince 2013 došlo k výměně všech oken v budově a opravě střechy. Letošní rok už byl na gymnáziu ve znamení zateplení celé budovy a upravení fasády.

Rekonstrukce budovy Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka „spolkla“ 12 milionů korun. 65 procent z konečné částky za rekonstrukci poskytl škole její zřizovatel – Jihomoravský kraj, zbývajících 35 procent získala škola z dotace Státního fondu životního prostředí v projektu „Snížení energetické náročnosti objektu školy“. Slavnostní předání stavby se za přítomnosti zástupců Jihomoravského kraje a radnice městské části Královo Pole uskuteční v úterý 20. května.

Kromě již uvedených prací investovalo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka navíc 1 milion korun do venkovních žaluzií a dalších drobných stavebních úprav.

Přestože zvláště v podzimních měsících loňského roku, kdy dělníci měnili stará okna za nová a přímo v učebnách a na chodbách školy probíhaly stavební práce, byly učební podmínky pro studenty i učitele náročné, výuka ve škole nebyla přerušena ani na jediný den.

Ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Mgr. Radek Klimeš předpokládá, že díky rekonstrukci škola v následujících letech výrazně ušetří. „Výměna oken a zateplení celé budovy má dvojí efekt. Ten první je tepelný, předpokládáme, že se projeví úspora na energiích. Tím druhým je vizuální efekt. Budova školy prokoukla a rozjasnila ulici Botanická,“ připomíná ředitel Mgr. Radek Klimeš. 

S opravami ale v letošním roce v budově gymnázia ještě nekončí. Díky dotaci od zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj, ve výši 6,5 milionu korun dojde ke kompletní rekonstrukci kuchyně. „Současná podoba vybavení kuchyně již nevyhovuje hygienickým předpisům,“ vysvětlil důvody oprav kuchyně ředitel Mgr. Radek Klimeš. Rekonstrukce kuchyně je v gymnáziu naplánována na prázdninové měsíce – červenec a srpen.

Výměna oken, zateplení, obnova fasády i rekonstrukce kuchyně jsou na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka první velkou investicí po několika letech. Tou poslední byla před sedmi lety stavba nové tělocvičny v areálu školy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S nástupem dětí do škol a školek se pojí zvýšená nemocnost. Nárůst nemocnosti mezi dětmi bývá patrný pravidelně již od poloviny září a jde především o respirační onemocnění a infekční nemoci...
22.09.2017 - 13:46
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Komentáře