Reklama
reklama

Botanka prokoukla. Brněnské sportovní gymnázium má nová okna a fasádu

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka v Brně prošlo v uplynulém školním roce výraznou proměnou. Poprvé od otevření gymnázia v roce 1983 se budova gymnázia dočkala rozsáhlejší rekonstrukce. Od září do prosince 2013 došlo k výměně všech oken v budově a opravě střechy. Letošní rok už byl na gymnáziu ve znamení zateplení celé budovy a upravení fasády.

Rekonstrukce budovy Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka „spolkla“ 12 milionů korun. 65 procent z konečné částky za rekonstrukci poskytl škole její zřizovatel – Jihomoravský kraj, zbývajících 35 procent získala škola z dotace Státního fondu životního prostředí v projektu „Snížení energetické náročnosti objektu školy“. Slavnostní předání stavby se za přítomnosti zástupců Jihomoravského kraje a radnice městské části Královo Pole uskuteční v úterý 20. května.

Kromě již uvedených prací investovalo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka navíc 1 milion korun do venkovních žaluzií a dalších drobných stavebních úprav.

Přestože zvláště v podzimních měsících loňského roku, kdy dělníci měnili stará okna za nová a přímo v učebnách a na chodbách školy probíhaly stavební práce, byly učební podmínky pro studenty i učitele náročné, výuka ve škole nebyla přerušena ani na jediný den.

Ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Mgr. Radek Klimeš předpokládá, že díky rekonstrukci škola v následujících letech výrazně ušetří. „Výměna oken a zateplení celé budovy má dvojí efekt. Ten první je tepelný, předpokládáme, že se projeví úspora na energiích. Tím druhým je vizuální efekt. Budova školy prokoukla a rozjasnila ulici Botanická,“ připomíná ředitel Mgr. Radek Klimeš. 

S opravami ale v letošním roce v budově gymnázia ještě nekončí. Díky dotaci od zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj, ve výši 6,5 milionu korun dojde ke kompletní rekonstrukci kuchyně. „Současná podoba vybavení kuchyně již nevyhovuje hygienickým předpisům,“ vysvětlil důvody oprav kuchyně ředitel Mgr. Radek Klimeš. Rekonstrukce kuchyně je v gymnáziu naplánována na prázdninové měsíce – červenec a srpen.

Výměna oken, zateplení, obnova fasády i rekonstrukce kuchyně jsou na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka první velkou investicí po několika letech. Tou poslední byla před sedmi lety stavba nové tělocvičny v areálu školy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře