Reklama
reklama

Botanka prokoukla. Brněnské sportovní gymnázium má nová okna a fasádu

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka v Brně prošlo v uplynulém školním roce výraznou proměnou. Poprvé od otevření gymnázia v roce 1983 se budova gymnázia dočkala rozsáhlejší rekonstrukce. Od září do prosince 2013 došlo k výměně všech oken v budově a opravě střechy. Letošní rok už byl na gymnáziu ve znamení zateplení celé budovy a upravení fasády.

Rekonstrukce budovy Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka „spolkla“ 12 milionů korun. 65 procent z konečné částky za rekonstrukci poskytl škole její zřizovatel – Jihomoravský kraj, zbývajících 35 procent získala škola z dotace Státního fondu životního prostředí v projektu „Snížení energetické náročnosti objektu školy“. Slavnostní předání stavby se za přítomnosti zástupců Jihomoravského kraje a radnice městské části Královo Pole uskuteční v úterý 20. května.

Kromě již uvedených prací investovalo Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka navíc 1 milion korun do venkovních žaluzií a dalších drobných stavebních úprav.

Přestože zvláště v podzimních měsících loňského roku, kdy dělníci měnili stará okna za nová a přímo v učebnách a na chodbách školy probíhaly stavební práce, byly učební podmínky pro studenty i učitele náročné, výuka ve škole nebyla přerušena ani na jediný den.

Ředitel Sportovního gymnázia Ludvíka Daňka Mgr. Radek Klimeš předpokládá, že díky rekonstrukci škola v následujících letech výrazně ušetří. „Výměna oken a zateplení celé budovy má dvojí efekt. Ten první je tepelný, předpokládáme, že se projeví úspora na energiích. Tím druhým je vizuální efekt. Budova školy prokoukla a rozjasnila ulici Botanická,“ připomíná ředitel Mgr. Radek Klimeš. 

S opravami ale v letošním roce v budově gymnázia ještě nekončí. Díky dotaci od zřizovatele, kterým je Jihomoravský kraj, ve výši 6,5 milionu korun dojde ke kompletní rekonstrukci kuchyně. „Současná podoba vybavení kuchyně již nevyhovuje hygienickým předpisům,“ vysvětlil důvody oprav kuchyně ředitel Mgr. Radek Klimeš. Rekonstrukce kuchyně je v gymnáziu naplánována na prázdninové měsíce – červenec a srpen.

Výměna oken, zateplení, obnova fasády i rekonstrukce kuchyně jsou na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka první velkou investicí po několika letech. Tou poslední byla před sedmi lety stavba nové tělocvičny v areálu školy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře