Reklama
reklama

Bezpečně pěšky z Jehnic do Ořešína. Městské části propojil chodník

V brněnské městské části Ořešín slavnostně zkolaudovali ulici Klimešova, která Ořešín spojuje se sousední městskou částí Jehnice, rekonstruovanou náves a zároveň si také lidé mohli prohlédnout nejstarší dům v obci - hájenku z roku 1744, která dostala novou střechu.

Ulice Klimešova spojuje městské části Jehnice a Ořešín. Stavba a rekonstrukce kanalizace, povrchu vozovky a chodníků začala v této ulici na podzim 2012. Nyní je pod vozovkou vybudována nová kanalizace, došlo k rozšíření vozovky a hlavně díky chodníku k pěšímu propojení městských částí Jehnice a Ořešín. Kromě toho došlo v ulici Klimešova k výměně sloupů veřejného osvětlení, vzniklo tam sedm parkovacích míst a také je v ní – směrem z Ořešína - nachystaný prostor pro novou zastávku MHD.

„Rekonstrukce této páteřní silnice byla více než potřebná. Kromě vybudování dešťové kanalizace byla důležitá i oprava povrchu vozovky a vybudování chodníku pro pěší, kterým nyní mohou lidé bezpečně dojít z Jehnic až do Ořešína,“ uvedl starosta městské části Jan Levíček.

Na rekonstrukci ulice Klimešova navázaly další úpravy komunikací v městské části. Úprava v okolí konečné autobusu MHD, což je první etapa v plánované celkové rekonstrukci návsi a rekonstrukce ulice U zvoničky, kde došlo k vybudování kanalizace a povrchu silnice.

Obyvatelé Ořešína si v pátek prohlédli také nejstarší dům v městské části – hájovnu z roku 1744. Na ní se městské části podařilo opravit střechu, čímž došlo k celkové záchraně domu a také barokních stropů. Dům je nyní nachystaný pro další rekonstrukci, v budoucnu by v něm měly být kanceláře úřadu městské části, knihovna a vinný sklípek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře