Reklama
reklama

Bezpečně pěšky z Jehnic do Ořešína. Městské části propojil chodník

V brněnské městské části Ořešín slavnostně zkolaudovali ulici Klimešova, která Ořešín spojuje se sousední městskou částí Jehnice, rekonstruovanou náves a zároveň si také lidé mohli prohlédnout nejstarší dům v obci - hájenku z roku 1744, která dostala novou střechu.

Ulice Klimešova spojuje městské části Jehnice a Ořešín. Stavba a rekonstrukce kanalizace, povrchu vozovky a chodníků začala v této ulici na podzim 2012. Nyní je pod vozovkou vybudována nová kanalizace, došlo k rozšíření vozovky a hlavně díky chodníku k pěšímu propojení městských částí Jehnice a Ořešín. Kromě toho došlo v ulici Klimešova k výměně sloupů veřejného osvětlení, vzniklo tam sedm parkovacích míst a také je v ní – směrem z Ořešína - nachystaný prostor pro novou zastávku MHD.

„Rekonstrukce této páteřní silnice byla více než potřebná. Kromě vybudování dešťové kanalizace byla důležitá i oprava povrchu vozovky a vybudování chodníku pro pěší, kterým nyní mohou lidé bezpečně dojít z Jehnic až do Ořešína,“ uvedl starosta městské části Jan Levíček.

Na rekonstrukci ulice Klimešova navázaly další úpravy komunikací v městské části. Úprava v okolí konečné autobusu MHD, což je první etapa v plánované celkové rekonstrukci návsi a rekonstrukce ulice U zvoničky, kde došlo k vybudování kanalizace a povrchu silnice.

Obyvatelé Ořešína si v pátek prohlédli také nejstarší dům v městské části – hájovnu z roku 1744. Na ní se městské části podařilo opravit střechu, čímž došlo k celkové záchraně domu a také barokních stropů. Dům je nyní nachystaný pro další rekonstrukci, v budoucnu by v něm měly být kanceláře úřadu městské části, knihovna a vinný sklípek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře