Reklama
reklama

Bezpečně pěšky z Jehnic do Ořešína. Městské části propojil chodník

V brněnské městské části Ořešín slavnostně zkolaudovali ulici Klimešova, která Ořešín spojuje se sousední městskou částí Jehnice, rekonstruovanou náves a zároveň si také lidé mohli prohlédnout nejstarší dům v obci - hájenku z roku 1744, která dostala novou střechu.

Ulice Klimešova spojuje městské části Jehnice a Ořešín. Stavba a rekonstrukce kanalizace, povrchu vozovky a chodníků začala v této ulici na podzim 2012. Nyní je pod vozovkou vybudována nová kanalizace, došlo k rozšíření vozovky a hlavně díky chodníku k pěšímu propojení městských částí Jehnice a Ořešín. Kromě toho došlo v ulici Klimešova k výměně sloupů veřejného osvětlení, vzniklo tam sedm parkovacích míst a také je v ní – směrem z Ořešína - nachystaný prostor pro novou zastávku MHD.

„Rekonstrukce této páteřní silnice byla více než potřebná. Kromě vybudování dešťové kanalizace byla důležitá i oprava povrchu vozovky a vybudování chodníku pro pěší, kterým nyní mohou lidé bezpečně dojít z Jehnic až do Ořešína,“ uvedl starosta městské části Jan Levíček.

Na rekonstrukci ulice Klimešova navázaly další úpravy komunikací v městské části. Úprava v okolí konečné autobusu MHD, což je první etapa v plánované celkové rekonstrukci návsi a rekonstrukce ulice U zvoničky, kde došlo k vybudování kanalizace a povrchu silnice.

Obyvatelé Ořešína si v pátek prohlédli také nejstarší dům v městské části – hájovnu z roku 1744. Na ní se městské části podařilo opravit střechu, čímž došlo k celkové záchraně domu a také barokních stropů. Dům je nyní nachystaný pro další rekonstrukci, v budoucnu by v něm měly být kanceláře úřadu městské části, knihovna a vinný sklípek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře