Reklama
reklama

Bazény na Dobráku popraskaly kvůli tunelům. Opravy se odkládají

Opravy oblíbeného brněnského koupaliště Dobrovského mají zpoždění a není jisté, zda bude koupaliště v příští letní sezoně otevřené.  Královopolská radnice musí znovu vypsat zadávací řízení. S rekonstrukcí za 29 milionů korun by se tak mohlo začít na začátku příštího roku. Dobrák byl kvůli havarijnímu stavu zavřený už letos v létě.

Zadávací řízení na firmu, která koupaliště opraví, zrušil ÚOHS a radnice jej nyní vypíše znovu. "Předpokládáme, že by se stavět mohlo začít v zimních měsících. Firmu budeme vybírat i podle toho, jak rychle dokáže koupaliště opravit," řekl starosta městské části Roman Vykoukal.

Součástí rekonstrukce je zkrácení plaveckého bazénu na 40 metrů, rekreační bazén se rozdělí na tři menší a v areálu bude více místa pro lehátka. Areál i bazény budou také přístupné tělesně postiženým.

Na Dobrák chodí v letní sezoně až 1500 lidí denně. V minulých letech měli provozovatelé problémy s připomínkami od hygieny, bazény navíc popraskaly kvůli výstavbě blízkých Královopolských tunelů. „Udělat jen menší opravy by se nevyplatilo," zdůvodnil zavření areálu Vykoukal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Komentáře