Reklama
reklama

Bazény na Dobráku popraskaly kvůli tunelům. Opravy se odkládají

Opravy oblíbeného brněnského koupaliště Dobrovského mají zpoždění a není jisté, zda bude koupaliště v příští letní sezoně otevřené.  Královopolská radnice musí znovu vypsat zadávací řízení. S rekonstrukcí za 29 milionů korun by se tak mohlo začít na začátku příštího roku. Dobrák byl kvůli havarijnímu stavu zavřený už letos v létě.

Zadávací řízení na firmu, která koupaliště opraví, zrušil ÚOHS a radnice jej nyní vypíše znovu. "Předpokládáme, že by se stavět mohlo začít v zimních měsících. Firmu budeme vybírat i podle toho, jak rychle dokáže koupaliště opravit," řekl starosta městské části Roman Vykoukal.

Součástí rekonstrukce je zkrácení plaveckého bazénu na 40 metrů, rekreační bazén se rozdělí na tři menší a v areálu bude více místa pro lehátka. Areál i bazény budou také přístupné tělesně postiženým.

Na Dobrák chodí v letní sezoně až 1500 lidí denně. V minulých letech měli provozovatelé problémy s připomínkami od hygieny, bazény navíc popraskaly kvůli výstavbě blízkých Královopolských tunelů. „Udělat jen menší opravy by se nevyplatilo," zdůvodnil zavření areálu Vykoukal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře