Reklama
reklama

Bazény na Dobráku popraskaly kvůli tunelům. Opravy se odkládají

Opravy oblíbeného brněnského koupaliště Dobrovského mají zpoždění a není jisté, zda bude koupaliště v příští letní sezoně otevřené.  Královopolská radnice musí znovu vypsat zadávací řízení. S rekonstrukcí za 29 milionů korun by se tak mohlo začít na začátku příštího roku. Dobrák byl kvůli havarijnímu stavu zavřený už letos v létě.

Zadávací řízení na firmu, která koupaliště opraví, zrušil ÚOHS a radnice jej nyní vypíše znovu. "Předpokládáme, že by se stavět mohlo začít v zimních měsících. Firmu budeme vybírat i podle toho, jak rychle dokáže koupaliště opravit," řekl starosta městské části Roman Vykoukal.

Součástí rekonstrukce je zkrácení plaveckého bazénu na 40 metrů, rekreační bazén se rozdělí na tři menší a v areálu bude více místa pro lehátka. Areál i bazény budou také přístupné tělesně postiženým.

Na Dobrák chodí v letní sezoně až 1500 lidí denně. V minulých letech měli provozovatelé problémy s připomínkami od hygieny, bazény navíc popraskaly kvůli výstavbě blízkých Královopolských tunelů. „Udělat jen menší opravy by se nevyplatilo," zdůvodnil zavření areálu Vykoukal.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře