Reklama
reklama

Zapomenuté příběhy z Černovic zazní v rámci Roku smíření

Černovické sdružení se aktivně zapojilo do celobrněnské akce Rok smíření. Každý měsíc nabídne obyvatelům Černovic i dalším zájemcům čtení s netradičním tématem.

„Černovice byly jednou z čtvrtí, kde se střetával německý a český kulturní vliv,“ říká předseda sdružení Ladislav Kotík. „Díky válečným i poválečným událostem se na mnoho příběhů z dějin Černovic zapomnělo a my je nyní chceme připomenout.“

Tématem prvního čtení, které proběhne ve čtvrtek 16. dubna od 18 hodin ve vinotéce U Alberta (Olomoucká 148), budou německy píšící básníci a spisovatelé, kteří pocházejí nebo působili v Černovicích. Představen bude Oskar Camillo Hampel, který napsal vzpomínkovou knihu na dětství a mládí prožité v Černovicích, a Wilhelm Szegeda, který je autorem antologie české literatury pro německé žáky a studenty. Krátce připomeneme i dva české autory, kteří učili na místních školách.

V dalších měsících bude možnost se seznámit s církevními slavnostmi, s vývojem zastupitelské demokracie nebo s lidovými zvyky a obyčeji v Černovicích. Součástí Roku smíření bude také komentovaná procházka po Černovicích s tématem druhé světové války, která je připravena na 5. května 2015.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře