Reklama
reklama

Zahrada v pohybu nabízí školákům možnost atraktivního vyučování venku

Základní škola Bednářova, která si v letošním roce připomíná 50 let od založení školy, v pondělí 28. dubna slavnostně otevřela Zahradu v pohybu. Ta vznikla v rámci projektu za 3 693 192 korun, který z evropských fondů ROP Jihovýchod prostřednictvím Integrovaného plánu rozvoje města získal dotaci ve výši 2 757 524 korun.

V areálu zahrady školy, do které chodí děti z brněnských částí Horní a Dolní Heršpice a Přízřenice, vzniklo posezení s grilem, skatepark, lanová pyramida, lanovky a dětské hřiště s herními prvky - skupinová houpačka, lezecká síť, rotační kláda nebo jednomístný kolotoč - a altán pro výuku venku. Areál Zahrada v pohybu se nachází na oplocené části pozemku školy, určen je jak pro školu, tak i pro širokou veřejnost za podmínek stanovených provozním řádem.

Kolaudace se uskutečnila 10. března 2014, od 1. dubna 2014 areál slouží žákům.

„Prostředí, ve kterém trávíme svůj čas, má velký vliv na psychickou kondici. Vítám proto projekty jako je Zahrada v pohybu, které nabízí školákům možnost atraktivního vyučování, ale i příjemného trávení volného času. A současně místo nabízí odpočinkový areál také místním občanům,“ uvedl primátor Brna Roman Onderka, který se otevření zahrady v pohybu zúčastnil.

V ZŠ Bednářova se začalo učit ve školním roce 1963/1964. Aktuálně do ní chodí 180 žáků, a dále jsou zde umístěny v prostorách školní družiny děti z MŠ Zelná, která je v současnosti v rekonstrukci. V Roce 2009 bylo u školy otevřeno víceúčelové hřiště a v říjnu došlo k zateplení a výměně oken.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře