Reklama
reklama

V Chrlicích se budou lovit kočky. Zaměří se na lokalitu v ulici Pod Hejdou

Odchyt toulavých koček chystají na neděli a pondělí v brněnské městské části Chrlice. Zvlášť důkladně se lidé z odchytové služby městské policie zaměří na okolí dvou domů v ulici Pod Hejdou. Kočky se totiž v uvedené lokalitě přemnožily.

V zájmu úspěšného odchytu žádají pracovníci útulku, aby lidé kočky před zahájením odchytu nekrmili a nedotýkali se nachystaných odchytových klecí. "Doporučujeme také lidem, aby v uvedeném termínu nevypouštěli své vlastní kočky do oblasti odchytu, případně je vhodným způsobem označili," připomněl vedoucí útuku Pavel Terzijski.

Kočky se množí několikrát do roka a jejich hromadné odchyty provádějí všechny městské části. V útulku projdou kočky karanténou, veterináři je zbaví vnitřních a vnějších parazitů, dostanou potřebné očkování a u některých se provede i kastrace. Po deseti až čtrnácti dnech je pracovníci útulku vrátí zpět do lokality, přímo do místa, kde kočky odchytli.

"Odchyt pomáhá ke zlepšení zdravotního stavu koček a zároveň se nám jejich kastrací daří regulovat počet kočet ve městě," dodal k problematice mluvčí strážníků, kterým útulek patří, Jakub Ghanem. V žádném případě lidé nemusí mít obavy, že odchycené kočky přichází o život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře