Reklama
reklama

V Chrlicích se budou lovit kočky. Zaměří se na lokalitu v ulici Pod Hejdou

Odchyt toulavých koček chystají na neděli a pondělí v brněnské městské části Chrlice. Zvlášť důkladně se lidé z odchytové služby městské policie zaměří na okolí dvou domů v ulici Pod Hejdou. Kočky se totiž v uvedené lokalitě přemnožily.

V zájmu úspěšného odchytu žádají pracovníci útulku, aby lidé kočky před zahájením odchytu nekrmili a nedotýkali se nachystaných odchytových klecí. "Doporučujeme také lidem, aby v uvedeném termínu nevypouštěli své vlastní kočky do oblasti odchytu, případně je vhodným způsobem označili," připomněl vedoucí útuku Pavel Terzijski.

Kočky se množí několikrát do roka a jejich hromadné odchyty provádějí všechny městské části. V útulku projdou kočky karanténou, veterináři je zbaví vnitřních a vnějších parazitů, dostanou potřebné očkování a u některých se provede i kastrace. Po deseti až čtrnácti dnech je pracovníci útulku vrátí zpět do lokality, přímo do místa, kde kočky odchytli.

"Odchyt pomáhá ke zlepšení zdravotního stavu koček a zároveň se nám jejich kastrací daří regulovat počet kočet ve městě," dodal k problematice mluvčí strážníků, kterým útulek patří, Jakub Ghanem. V žádném případě lidé nemusí mít obavy, že odchycené kočky přichází o život.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře