Reklama
reklama

V Černovicích otevřeli nový sportovní areál. Přímo u pramene svatého Floriána

Nejen černovickým občanům a dětem bude sloužit nový areál volného času při ulici Mírové u pramene svatého Floriána. Veřejnosti je zpřístupněn v celém rozsahu od začátku července. Pro odpočinek i sport nabízí nová oplocená hřiště s kvalitním povrchem, jezírko, odpočívadlo i zrekonstruované dětské hřiště.

„Jsem rád, že v Brně – tentokrát v městské části Černovice – vyrostlo další sportoviště. Město systematicky podporuje obnovu sportovišť i výstavbu nových areálů pro aktivní trávení volného času. Současný hektický způsob života si přímo žádá kompenzaci vhodnými zálibami, například sportem, které přispějí nejen k obnově sil, ale také ke zvyšování fyzické kondice. Tomu musí odpovídat také počty moderních sportovišť a ploch pro odpočinek,“ uvedl k dokončení sportovního areálu primátor města Brna Roman Onderka.

Původní dětské hřiště bylo modernizováno a staré herní prvky nahradily nové s houpačkami a hracím domečkem se skluzavkou a lezeckou stěnou. Na velkém oploceném hřišti s povrchem z asfaltového koberce budou moci zájemci hrát např. házenou, malou kopanou, tenis, volejbal či košíkovou. Malé hřiště s umělým trávníkem nabízí prostor např. pro nohejbal, tenis nebo jakýkoliv jiný míčový sport. V prvním červencovém týdnu bude v areálu doplněn potřebný mobiliář – odpadkové koše, branky, sloupky na sítě apod.

Součástí areálu je také zcela nová vodní plocha o objemu 836 m³. Právě vodní jezírko a netěsnost jeho dna byly hlavním důvodem prodloužení stavebních prací i navýšení finančních prostředků. Při naplňování jezírka vodou z pramene sv. Floriána voda přestala přibývat a začala se ztrácet. Z toho důvodu musela být na dno nádrže položena speciální fólie a geotextilie. V době, kdy je jezírko naplňováno vodou, nevyvěrá voda z pramene. Jakmile hladina jezírka dosáhne potřebné výšky, z minerálního zdroje opět začne téct voda. Hladina jezírka pak bude udržována připouštěním vody v nočních hodinách.  

Za ulicí Mírovou souběžně probíhaly práce na výstavbě cyklistické stezky v místě původní polní cesty. Odpočívadlo u cyklostezky v podobě altánku se dvěma stoly a čtyřmi lavicemi jistě využijí všichni občané. Všechna sportoviště je možné využívat zdarma. Na pořádek bude dohlížet pověřený správce.

Cena stavby areálu volného času při ulici Mírové u pramene sv. Floriána byla 5 190 447 korun, cena stavby cyklistické stezky 1 854 302 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře