Reklama
reklama

V Černovicích otevřeli nový sportovní areál. Přímo u pramene svatého Floriána

Nejen černovickým občanům a dětem bude sloužit nový areál volného času při ulici Mírové u pramene svatého Floriána. Veřejnosti je zpřístupněn v celém rozsahu od začátku července. Pro odpočinek i sport nabízí nová oplocená hřiště s kvalitním povrchem, jezírko, odpočívadlo i zrekonstruované dětské hřiště.

„Jsem rád, že v Brně – tentokrát v městské části Černovice – vyrostlo další sportoviště. Město systematicky podporuje obnovu sportovišť i výstavbu nových areálů pro aktivní trávení volného času. Současný hektický způsob života si přímo žádá kompenzaci vhodnými zálibami, například sportem, které přispějí nejen k obnově sil, ale také ke zvyšování fyzické kondice. Tomu musí odpovídat také počty moderních sportovišť a ploch pro odpočinek,“ uvedl k dokončení sportovního areálu primátor města Brna Roman Onderka.

Původní dětské hřiště bylo modernizováno a staré herní prvky nahradily nové s houpačkami a hracím domečkem se skluzavkou a lezeckou stěnou. Na velkém oploceném hřišti s povrchem z asfaltového koberce budou moci zájemci hrát např. házenou, malou kopanou, tenis, volejbal či košíkovou. Malé hřiště s umělým trávníkem nabízí prostor např. pro nohejbal, tenis nebo jakýkoliv jiný míčový sport. V prvním červencovém týdnu bude v areálu doplněn potřebný mobiliář – odpadkové koše, branky, sloupky na sítě apod.

Součástí areálu je také zcela nová vodní plocha o objemu 836 m³. Právě vodní jezírko a netěsnost jeho dna byly hlavním důvodem prodloužení stavebních prací i navýšení finančních prostředků. Při naplňování jezírka vodou z pramene sv. Floriána voda přestala přibývat a začala se ztrácet. Z toho důvodu musela být na dno nádrže položena speciální fólie a geotextilie. V době, kdy je jezírko naplňováno vodou, nevyvěrá voda z pramene. Jakmile hladina jezírka dosáhne potřebné výšky, z minerálního zdroje opět začne téct voda. Hladina jezírka pak bude udržována připouštěním vody v nočních hodinách.  

Za ulicí Mírovou souběžně probíhaly práce na výstavbě cyklistické stezky v místě původní polní cesty. Odpočívadlo u cyklostezky v podobě altánku se dvěma stoly a čtyřmi lavicemi jistě využijí všichni občané. Všechna sportoviště je možné využívat zdarma. Na pořádek bude dohlížet pověřený správce.

Cena stavby areálu volného času při ulici Mírové u pramene sv. Floriána byla 5 190 447 korun, cena stavby cyklistické stezky 1 854 302 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře