Reklama
reklama

Strážníci vytáhli z ledové Svratky topícího se psa. Skončil v útulku

Spadnout psa do řeky Svratky uviděla mladá žena, která procházela přes most ve Vídeňské ulici. A protože zvířeti nemohla pomoci sama, zavolala na tísňovou linku brněnských strážníků. Těm se promočeného a prochladlého psa podařilo z vody vytáhnout a odvezli ho do útulku.  

Třiatřicetiletá žena dnes odpoledne přivolala strážníky do Vídeňské ulice, kde při přecházení mostu přes řeku Svratku uviděla do vody spadnout psa. „Hlídka opravdu spatřila uprostřed řeky křížence, který se pokoušel plavat proti proudu. Voláním ho přilákala ke břehu, kde zvíře pod zhruba dvoumetrovou stěnou koryta alespoň částečně vylezlo z ledové vody na čnějící kámen a úpěnlivě kňučelo,“ popsal akci mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Strážníci pak přinesli ze služebního vozidla lano, udělali na něm smyčku a tu po několikaminutovém snažení svrchu navlékli fence kolem těla. Poté ji rychle vytáhli na břeh, osušili a předali přivolanému kolegovi z odchytové služby, který ji převezl do útulku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře