Reklama
reklama

Silničáři mají nové meteostanice s kamerami pro snímání silnice, auta i hlásiče

Čtyři nová auta, ale i meteostanice a hlásiče, kteří dokáží samostatně vyhodnotit situaci výstražnými světly a varovat řidiče před náledím, pomohou jihomoravským silničářům letos v zimě při údržbě silnic.

Na starosti mají 4220 kilometrů silnic. Z toho je 396 kilometrů silnic první třídy, zbytek jsou silnice druhé a třetí třídy. Silnice, které by měly být od sněhu uklizenédo tří hodin od výjezdu sypačů a spadají do první kategorie důležitosti, měří 919 kilometrů. Úpravu silnic mají řidiči rozdělenou do 104 okruhů, přičemž 66 z nich zajišťuje Správa a údržba silnic sama a zbylé uklízejí smluvní dodavatelé. Ve skladech ale mají silničáři nachystáno 15 tisíc tun soli a 25 tisíc tun inertního materiálu.

Úklidovou techniku obnovují silničáři každý rok, letos si pořídili hned čtyři nové podvozky včetně nástaveb pro zimní i letní údržbu. Meteostanic už budou mít letos k dispozici  jedenadvacet, šest z nich má i kameru pro snímání vozovky, která přenáší obraz na web Správy a údržby silnic.

V Brně udržují silničáři z Brněnských komunikací letos přes 500  kilometrů hlavních silnic. Jde o hlavní přivaděče do a ven z města, hlavní průtahy městem a silnice, kde jezdí městská hromadná doprava. Ostatní ulice udržují na vlastní náklady městské části. Každý vůz vyjíždí při sněžení v Brně na stejnou trasu dvakrát. Když je potřeba, pokaždé nabere posypový materiál. Zásoby soli na zimu jsou obrovské. Při průměrné zimě spotřebují sypače okolo šesti tisíc tun soli Ve skladech mají v Brně nyní 12 tisíc tun soli.

Vedle dvou nových sypačů společnost také zrekonstruovala zařízení na výrobu solanky, které má nyní dvojnásobnou kapacitu. „Jde o vanu, která se napustí vodou a ředí se v ní sůl. Nynější má čtyři metry krychlové,“ uvedl provozní ředitel komunikací Leoš Chasák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře