Reklama
reklama

Rodinný gang kapsářů ukradl ženě ve Vyškově milion a sto tisíc korun

Když letos v srpnu přišla žena ve Vyškově o kabelku s celoživotními úsporami, myslela si, že se se svými penězi už nesetká. Nyní má šanci, že část z ukradeného milionu a sta tisíc korun dostane zpět. Policie totiž zadržela pětičlenný rodinný gang zlodějů z Prostějova, který okrádal nakupující v obchodních centrech na Moravě a ve východních Čechách. A přiznali se i ke krádeži ve Vyškově.

Kriminalisté členy gangu viní z 15 krádeží s celkovou škodou 1,3 milionu korun. Počet okradených ale bude jistě vyšší. Nejvíce vydělali v srpnu okradením ženy u nákupního centra ve Vyškově. Přišla o kabelku s celoživotními úsporami ve výši 1,1 milionu korun. „Starší žena zastavila u centra, protože vnoučata chtěla zmrzlinu. V kabelce vezla do banky celoživotní úspory," uvedl kriminalista Tomáš Řiháček k pravděpodobně nejvyšší částce ukradené gangem na jihu Moravy. Žena o kabelku přišla při překládání nákupu z vozíku do svého auta.

Zloději si za peníze například koupili ojetý Volkswagen Touareg nebo Audi A6. Gang utrácel ukradené peníze i za nákup drog, na nichž jsou jeho členové závislí.

Pachatelům nyní hrozí až osm let vězení.   

Přestože šlo o velice „šikovný“ gang, policisté upozorňují, že je potřeba mít se před brněnskými kapsáři na pozoru. Vyjíždí i do Maďarska nebo Rakouska a posílají krást i své děti, které jsou, vzhledem ke svému věku, beztrestné. Při předvánočních nákupech by lidé měli být proto velmi opatrní.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře