Reklama
reklama

Rodinný gang kapsářů ukradl ženě ve Vyškově milion a sto tisíc korun

Když letos v srpnu přišla žena ve Vyškově o kabelku s celoživotními úsporami, myslela si, že se se svými penězi už nesetká. Nyní má šanci, že část z ukradeného milionu a sta tisíc korun dostane zpět. Policie totiž zadržela pětičlenný rodinný gang zlodějů z Prostějova, který okrádal nakupující v obchodních centrech na Moravě a ve východních Čechách. A přiznali se i ke krádeži ve Vyškově.

Kriminalisté členy gangu viní z 15 krádeží s celkovou škodou 1,3 milionu korun. Počet okradených ale bude jistě vyšší. Nejvíce vydělali v srpnu okradením ženy u nákupního centra ve Vyškově. Přišla o kabelku s celoživotními úsporami ve výši 1,1 milionu korun. „Starší žena zastavila u centra, protože vnoučata chtěla zmrzlinu. V kabelce vezla do banky celoživotní úspory," uvedl kriminalista Tomáš Řiháček k pravděpodobně nejvyšší částce ukradené gangem na jihu Moravy. Žena o kabelku přišla při překládání nákupu z vozíku do svého auta.

Zloději si za peníze například koupili ojetý Volkswagen Touareg nebo Audi A6. Gang utrácel ukradené peníze i za nákup drog, na nichž jsou jeho členové závislí.

Pachatelům nyní hrozí až osm let vězení.   

Přestože šlo o velice „šikovný“ gang, policisté upozorňují, že je potřeba mít se před brněnskými kapsáři na pozoru. Vyjíždí i do Maďarska nebo Rakouska a posílají krást i své děti, které jsou, vzhledem ke svému věku, beztrestné. Při předvánočních nákupech by lidé měli být proto velmi opatrní.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře