Reklama
reklama

Rodinný gang kapsářů ukradl ženě ve Vyškově milion a sto tisíc korun

Když letos v srpnu přišla žena ve Vyškově o kabelku s celoživotními úsporami, myslela si, že se se svými penězi už nesetká. Nyní má šanci, že část z ukradeného milionu a sta tisíc korun dostane zpět. Policie totiž zadržela pětičlenný rodinný gang zlodějů z Prostějova, který okrádal nakupující v obchodních centrech na Moravě a ve východních Čechách. A přiznali se i ke krádeži ve Vyškově.

Kriminalisté členy gangu viní z 15 krádeží s celkovou škodou 1,3 milionu korun. Počet okradených ale bude jistě vyšší. Nejvíce vydělali v srpnu okradením ženy u nákupního centra ve Vyškově. Přišla o kabelku s celoživotními úsporami ve výši 1,1 milionu korun. „Starší žena zastavila u centra, protože vnoučata chtěla zmrzlinu. V kabelce vezla do banky celoživotní úspory," uvedl kriminalista Tomáš Řiháček k pravděpodobně nejvyšší částce ukradené gangem na jihu Moravy. Žena o kabelku přišla při překládání nákupu z vozíku do svého auta.

Zloději si za peníze například koupili ojetý Volkswagen Touareg nebo Audi A6. Gang utrácel ukradené peníze i za nákup drog, na nichž jsou jeho členové závislí.

Pachatelům nyní hrozí až osm let vězení.   

Přestože šlo o velice „šikovný“ gang, policisté upozorňují, že je potřeba mít se před brněnskými kapsáři na pozoru. Vyjíždí i do Maďarska nebo Rakouska a posílají krást i své děti, které jsou, vzhledem ke svému věku, beztrestné. Při předvánočních nákupech by lidé měli být proto velmi opatrní.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře