Reklama
reklama

Pohádkové nádraží v Brně-Chrlicích bojuje o titul Nejkrásnější nádraží ČR

V 8. ročníku ankety o titul Nejkrásnější nádraží ČR roku 2014 se do finálové desítky probojovala brněnská železniční stanice Brno-Chrlice. Až do 10. října 2014 mohou občané v této anketě hlasovat a vybrat vítěze. Učinit tak lze pouze jedním způsobem, a to buď pomocí formuláře na webu, nebo prostřednictvím SMS ve tvaru NADRAZI BRNO CHRLICE zaslanou na 736 300 202 nebo hlasovacího archu. Detailní postup hlasování je k dispozici na stránkách www.nejnadrazi.cz.   

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR je prezentací dobrých příkladů v péči o prostředí železničních stanic a zastávek. Týká se budov, ostatních objektů i jejich okolí. Smyslem soutěže je zlepšit stav českých nádraží. Soutěž upozorňuje na stav nádraží v ČR a chválí práci lidí, kteří o „svá“ nádraží dobře pečují a dávají příklad ostatním. Železniční stanice Brno-Chrlice to naplňuje péčí o čistotu, pořádek, bohatou zeleň a květinovou výzdobu. Navíc se již jedním neoficiálním titulem pyšní. Generace dětí nazývají tuto stanici „pohádkovou“, neboť jejím poznávacím znamením je perníková chaloupka s ježibabou, Jeníčkem a Mařenkou.  

Na území města Brna je celkem devět železničních stanic a zastávek. Komplexní přestavba nádražní budovy železniční stanice Brno-Chrlice proběhla v roce 2011. České dráhy vynaložily na tuto rekonstrukci částku ve výši 16 milionů Kč.

V listopadu 2012 byla dokončena úprava terminálu IDS Brno-Chrlice v lokalitě vlakového nádraží. Díky společné investici města Brna, JMK a MČ ve výši 2,8 milionu Kč byl prostor před budovou nádraží nejen modernizován, ale došlo také ke zvýšení bezpečnosti přestupování. Byl vybudován chodník v délce 110 m, rozšířena autobusová zastávka do podoby zastávkového zálivu, upraveno nástupiště. Současně byl vybudován nový přístřešek pro cestující a realizován bezbariérový přechod pro chodce včetně osvětlení.

V návaznosti na pravidelné úpravy jízdních řádů byla počátkem prosince 2012 železniční stanice Chrlice přejmenována na železniční stanici Brno-Chrlice, čímž byl rozpor v jejím pojmenování uveden do souladu se skutečným stavem věci. Celkové náklady, které neslo statutární město Brno jako žadatel o změnu, dosáhly výše 111.100 korun. Ostatní náklady na přejmenování uhradilo SŽDC, státní organizace a ČD.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o titul Nejkrásnější nádraží ČR roku 2014 se uskuteční 11. listopadu 2014 v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu ČR.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře