Reklama
reklama

Pohádkové nádraží v Brně-Chrlicích bojuje o titul Nejkrásnější nádraží ČR

V 8. ročníku ankety o titul Nejkrásnější nádraží ČR roku 2014 se do finálové desítky probojovala brněnská železniční stanice Brno-Chrlice. Až do 10. října 2014 mohou občané v této anketě hlasovat a vybrat vítěze. Učinit tak lze pouze jedním způsobem, a to buď pomocí formuláře na webu, nebo prostřednictvím SMS ve tvaru NADRAZI BRNO CHRLICE zaslanou na 736 300 202 nebo hlasovacího archu. Detailní postup hlasování je k dispozici na stránkách www.nejnadrazi.cz.   

Soutěž o titul Nejkrásnější nádraží ČR je prezentací dobrých příkladů v péči o prostředí železničních stanic a zastávek. Týká se budov, ostatních objektů i jejich okolí. Smyslem soutěže je zlepšit stav českých nádraží. Soutěž upozorňuje na stav nádraží v ČR a chválí práci lidí, kteří o „svá“ nádraží dobře pečují a dávají příklad ostatním. Železniční stanice Brno-Chrlice to naplňuje péčí o čistotu, pořádek, bohatou zeleň a květinovou výzdobu. Navíc se již jedním neoficiálním titulem pyšní. Generace dětí nazývají tuto stanici „pohádkovou“, neboť jejím poznávacím znamením je perníková chaloupka s ježibabou, Jeníčkem a Mařenkou.  

Na území města Brna je celkem devět železničních stanic a zastávek. Komplexní přestavba nádražní budovy železniční stanice Brno-Chrlice proběhla v roce 2011. České dráhy vynaložily na tuto rekonstrukci částku ve výši 16 milionů Kč.

V listopadu 2012 byla dokončena úprava terminálu IDS Brno-Chrlice v lokalitě vlakového nádraží. Díky společné investici města Brna, JMK a MČ ve výši 2,8 milionu Kč byl prostor před budovou nádraží nejen modernizován, ale došlo také ke zvýšení bezpečnosti přestupování. Byl vybudován chodník v délce 110 m, rozšířena autobusová zastávka do podoby zastávkového zálivu, upraveno nástupiště. Současně byl vybudován nový přístřešek pro cestující a realizován bezbariérový přechod pro chodce včetně osvětlení.

V návaznosti na pravidelné úpravy jízdních řádů byla počátkem prosince 2012 železniční stanice Chrlice přejmenována na železniční stanici Brno-Chrlice, čímž byl rozpor v jejím pojmenování uveden do souladu se skutečným stavem věci. Celkové náklady, které neslo statutární město Brno jako žadatel o změnu, dosáhly výše 111.100 korun. Ostatní náklady na přejmenování uhradilo SŽDC, státní organizace a ČD.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže o titul Nejkrásnější nádraží ČR roku 2014 se uskuteční 11. listopadu 2014 v hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu ČR.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře