Reklama
reklama

Po letišti jezdí zaměstnanci v elektrických autech, na skútrech i koloběžkách

Personál brněnského letiště využívá pro pohyb po areálu dva elektromobily, čtyři skútry a koloběžku s elektrickým pohonem. Vozidla na elektrický pohon využívají ale i k rozvozu leteckých zásilek po městě Brně.

Druhé největší letiště v Česku - Brno, úspěšně rozvíjí program elektromobility. A to v podobě využití dopravních prostředků s elektromotorem pro pohyb personálu po letišti a umožněním veřejnosti dobíjet v prostoru letiště zdarma elektromobily. Je to jeden z kroků v dlouhodobé vizi letště patřit k nejlépe energeticky fungujícím letištím. Měsíčně najedou vozidla na elektrický pohon stovky kilometrů. Jedná se o významný příspěvek vzdušného přístavu k ekologii, měsíčně tak ušetří více jak 250 litrů pohonných hmot.

Letištní personál má k dispozici pro pohyb po areálu dva elektromobily, čtyři skútry a koloběžku s elektrickým pohonem. Vozidla na elektrický pohon jsou přitom využívána i k rozvozu leteckých zásilek po městě Brně. „Provoz dopravních prostředků s elektrickým pohonem se nám velmi osvědčil, Jsou samozřejmě bez emisí a také nákladově jsou velmi výhodné," říká předseda představenstva letiště Jiří Filip.

Brňanům a návštěvníkům Brna je také přímo před terminálem k dispozici veřejná dobíjecí stanice. Zde si mohou zdarma dobít své elektromobily. Stanice je umístěná na parkovišti před odletovou halou. „Vedle toho, že sami elektromobily využíváme, je to náš příspěvek k podpoře ekologické dopravy v rámci města. O tom, že nejde z naší strany o prázdné gesto, svědčí to, že stanice je majiteli elektromobilů pravidelně využívána,“ dodává Filip.

Letiště v tomto programu spolupracuje se společností E.ON. „Podpora elektromobility patří k našim prioritám. Proto jsme velmi uvítali zájem vedení Letiště Brno o využití elektromobilů. Za podstatné na této spolupráci považujeme, že letiště prostřednictvím veřejné dobíjecí stanice podporuje rozvoj ekologicky šetrné elektromobility v Jihomoravském kraji,“ doplnila Petra Tupá z marketingu společnosti E.ON.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře