Reklama
reklama

Po letišti jezdí zaměstnanci v elektrických autech, na skútrech i koloběžkách

Personál brněnského letiště využívá pro pohyb po areálu dva elektromobily, čtyři skútry a koloběžku s elektrickým pohonem. Vozidla na elektrický pohon využívají ale i k rozvozu leteckých zásilek po městě Brně.

Druhé největší letiště v Česku - Brno, úspěšně rozvíjí program elektromobility. A to v podobě využití dopravních prostředků s elektromotorem pro pohyb personálu po letišti a umožněním veřejnosti dobíjet v prostoru letiště zdarma elektromobily. Je to jeden z kroků v dlouhodobé vizi letště patřit k nejlépe energeticky fungujícím letištím. Měsíčně najedou vozidla na elektrický pohon stovky kilometrů. Jedná se o významný příspěvek vzdušného přístavu k ekologii, měsíčně tak ušetří více jak 250 litrů pohonných hmot.

Letištní personál má k dispozici pro pohyb po areálu dva elektromobily, čtyři skútry a koloběžku s elektrickým pohonem. Vozidla na elektrický pohon jsou přitom využívána i k rozvozu leteckých zásilek po městě Brně. „Provoz dopravních prostředků s elektrickým pohonem se nám velmi osvědčil, Jsou samozřejmě bez emisí a také nákladově jsou velmi výhodné," říká předseda představenstva letiště Jiří Filip.

Brňanům a návštěvníkům Brna je také přímo před terminálem k dispozici veřejná dobíjecí stanice. Zde si mohou zdarma dobít své elektromobily. Stanice je umístěná na parkovišti před odletovou halou. „Vedle toho, že sami elektromobily využíváme, je to náš příspěvek k podpoře ekologické dopravy v rámci města. O tom, že nejde z naší strany o prázdné gesto, svědčí to, že stanice je majiteli elektromobilů pravidelně využívána,“ dodává Filip.

Letiště v tomto programu spolupracuje se společností E.ON. „Podpora elektromobility patří k našim prioritám. Proto jsme velmi uvítali zájem vedení Letiště Brno o využití elektromobilů. Za podstatné na této spolupráci považujeme, že letiště prostřednictvím veřejné dobíjecí stanice podporuje rozvoj ekologicky šetrné elektromobility v Jihomoravském kraji,“ doplnila Petra Tupá z marketingu společnosti E.ON.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře