Reklama
reklama

Oheň v noci v Brně zničil kalící pec, dva dělníci se zranili. Škoda je 20 milionů

Ve výrobní hale firmy Darfon Electronics Czech, která v brněnské Slatině vyrábí spotřební elektroniku, začalo včera večer hořet. Oheň zachvátil průmyslovou pec. Dva dělníci jsou zranění, škoda je 20 milionů korun.

Elektronická požární signalizace krátce po desáté hodině večerní vyhlásila požární poplach v objektu v ulici Tuřanka. „Průzkumem v silně zakouřené hale hasiči zjistili, že hoří olejová kalící pec. Do boje s plameny jednotky nasadily dva útočné proudy,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Příkaský. Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce před půlnocí. Další půl hodiny hasiči řešili nucené odvětrání celého objektu. Jednotky měřily teploty v ohnisku požáru pomocí termokamery.

Vyšetřovatel hasičů předběžně vyčíslil škodu na 20 milionů korun. Příčina vzniku požáru je zatím v šetření. Při požáru se zranili dva zaměstnanci, které záchranáři odvezli do nemocnice.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře