Reklama
reklama

Naproti Olympii vzniká retail park s dalšími obchody. Potěší hlavně sportovce

Brněnskému nákupnímu centru Olympie vyroste konkurence. Podél pravé strany dálnice D2 ve směru na Brno začal v červnu developer CTP na třicetihektarovém lánu půdy stavět obchodní park. Mají v něm být obchody se sportovním vybavením a jedná se také o umístění hobby marketu.

Vyasfaltované a uzavřené sjezdy z kruhového objezdu vedoucího auta od nákupního centra Olympia do Brna již brzo ožijí. Přímo naproti Olympie totiž se totiž začíná stavět nový obchodní park, který chce developerská společnost CTP otevřít na konci roku 2015. Společnost zónu označuje jako retail park, který na rozdíl od nákupního centra představuje určitou doplňkovou obchodní zónu, která vzniká většinou v těsném sousedství hypermarketu. Obsahuje od tří do deseti na sobě nezávislých obchodů, každá obchodní jednotka má vlastní vchod a zásobování.

A právě tak to má vypadat naproti Olympii. Retail park nebude mít průchozí pasáže, ale jednotlivé obchody budou stát vedle sebe. Společně s novými obchody vznikne i parkoviště. Zákazníci ovšem budou z jednoho nákupního centra do druhého přejet, přímé spojení s Olympií developer CTP neplánuje.

CTP se také snaží na místo přitáhnout nové, v Brně neokoukané řetězce, které třeba teprve chystají svůj vstup na tuzemský trh. Největším lákadlem má být sportovní prodejna Decathlon. Ten má zatím otevřené prodejny v Praze, Hradci Králové, Ostravě, LIberci, Plzni, Olomouci a v Českých Budějovicích. Brno mezi nimi chybí. Kompletní seznam prodejců by měl být známý do konce letošního roku.

Olympie se podle dřívějšího vyjádření konkurence nebojí. Naopak: nové obchody, na druhé straně dálnice D2, by mohly přilákat víc zákazníků i do protějšího areálu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře