Reklama
reklama

Naproti Olympii vzniká retail park s dalšími obchody. Potěší hlavně sportovce

Brněnskému nákupnímu centru Olympie vyroste konkurence. Podél pravé strany dálnice D2 ve směru na Brno začal v červnu developer CTP na třicetihektarovém lánu půdy stavět obchodní park. Mají v něm být obchody se sportovním vybavením a jedná se také o umístění hobby marketu.

Vyasfaltované a uzavřené sjezdy z kruhového objezdu vedoucího auta od nákupního centra Olympia do Brna již brzo ožijí. Přímo naproti Olympie totiž se totiž začíná stavět nový obchodní park, který chce developerská společnost CTP otevřít na konci roku 2015. Společnost zónu označuje jako retail park, který na rozdíl od nákupního centra představuje určitou doplňkovou obchodní zónu, která vzniká většinou v těsném sousedství hypermarketu. Obsahuje od tří do deseti na sobě nezávislých obchodů, každá obchodní jednotka má vlastní vchod a zásobování.

A právě tak to má vypadat naproti Olympii. Retail park nebude mít průchozí pasáže, ale jednotlivé obchody budou stát vedle sebe. Společně s novými obchody vznikne i parkoviště. Zákazníci ovšem budou z jednoho nákupního centra do druhého přejet, přímé spojení s Olympií developer CTP neplánuje.

CTP se také snaží na místo přitáhnout nové, v Brně neokoukané řetězce, které třeba teprve chystají svůj vstup na tuzemský trh. Největším lákadlem má být sportovní prodejna Decathlon. Ten má zatím otevřené prodejny v Praze, Hradci Králové, Ostravě, LIberci, Plzni, Olomouci a v Českých Budějovicích. Brno mezi nimi chybí. Kompletní seznam prodejců by měl být známý do konce letošního roku.

Olympie se podle dřívějšího vyjádření konkurence nebojí. Naopak: nové obchody, na druhé straně dálnice D2, by mohly přilákat víc zákazníků i do protějšího areálu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře