Reklama
reklama

Na přejezdu v Brně se srazil vlak s nákladním autem. Trať byla uzavřena

V pátek před šestou hodinou večer se v Brněnských Ivanovicích střetl osobní vlak jedoucí ze Skalice nad Svitavou do Sokolnice-Telnice s nákladním automobilem. Záchranáři odvezli řidiče nákladního auta a strojvedoucího do nemocnice. Cestující vlaku zranění nejsou. Provoz na trati bude nejméně do půlnoci zastaven. Je zavedena náhradní autobusová doprava.

Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která podle dosavadních zjištění byla v době nehody v činnosti. Při střetnutí osobní vlak vykolejil a byl zraněn řidič nákladního automobilu a strojvedoucí osobního vlaku. „Řidič automobilu utrpěl středně těžká poranění, zejména hrudníku a břicha. Zasahující tým nemohl vyloučit vnitřní zranění, proto byl pacient transportován na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Strojvedoucí byl zraněn lehce a byl taktéž po ošetření transportován do brněnské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Cestující z vlaku nejsou zranění. Provoz na trati byl zastaven. Hasiči na místo vyslali jednotku z Přerova k nakolejení soupravy.

„Celkově byla škoda odhadnuta na 425 tisíc korun - 220 tisíc vlak, 150 tisíc automobil, 55 tisíc trať,“ dodal mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Příčinu nehody stále šetří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře