Reklama
reklama

Na přejezdu v Brně se srazil vlak s nákladním autem. Trať byla uzavřena

V pátek před šestou hodinou večer se v Brněnských Ivanovicích střetl osobní vlak jedoucí ze Skalice nad Svitavou do Sokolnice-Telnice s nákladním automobilem. Záchranáři odvezli řidiče nákladního auta a strojvedoucího do nemocnice. Cestující vlaku zranění nejsou. Provoz na trati bude nejméně do půlnoci zastaven. Je zavedena náhradní autobusová doprava.

Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, která podle dosavadních zjištění byla v době nehody v činnosti. Při střetnutí osobní vlak vykolejil a byl zraněn řidič nákladního automobilu a strojvedoucí osobního vlaku. „Řidič automobilu utrpěl středně těžká poranění, zejména hrudníku a břicha. Zasahující tým nemohl vyloučit vnitřní zranění, proto byl pacient transportován na Urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno. Strojvedoucí byl zraněn lehce a byl taktéž po ošetření transportován do brněnské nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

Cestující z vlaku nejsou zranění. Provoz na trati byl zastaven. Hasiči na místo vyslali jednotku z Přerova k nakolejení soupravy.

„Celkově byla škoda odhadnuta na 425 tisíc korun - 220 tisíc vlak, 150 tisíc automobil, 55 tisíc trať,“ dodal mluvčí drážní inspekce Martin Drápal. Příčinu nehody stále šetří.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře