Reklama
reklama

Na brněnském letišti mají nyní svůj prostor i děti

Z brněnského letiště odlétá v průměru 500 tisíc cestujících ročně. Pro velkou část z nich je odletová hala brněnského letiště startem cesty za rodinnou dovolenou, kam je doprovází jejich děti. Ročně projde Letištěm Brno 44 tisíc dětí. Aby pro ně bylo čekání na odlet, co nejpříjemnější, mají k dispozici v odletové hale dětský koutek. Dětem se věnují zaměstnanci brněnského letiště i jinak – ročně se uskuteční přibližně na 50 dětských exkursí.

„Ročně z Letiště Brno cestuje 44 000 dětí. Cestování je náročné i pro dospělé - a cestování s dětmi, je o to náročnější. Neustále potřebuji nějakou aktivitu. Abychom jim zpříjemnili čekání na odlet po odbavení, provedli jsme zásadní úpravy dosavadního prostoru vymezeného dětem a v září jsme v odletové hale otevřeli zcela nově provedený dětský koutek,“ říká Jiří Filip, vedoucí marketingu brněnského letiště.

Dětský koutek je opět v prostoru za bezpečností kontrolou, kde cestující čekají na nástup do letadla. Návrhu se ujala scénografka dětského divadla Polárka Lucie Labajová. Ta navrhla výmalbu stěn zachycující fantazijní dětský svět prázdninových dobrodružství. Realizaci jejího návrhu provedli zaměstnanci letiště. Děti mají k dispozici skluzavku, hračky, dětské knihy – tedy vše, aby dětští cestující při čekání na odlet našli „zaměstnaní“, které jim vyplní čas.

„Děti prostředí letiště milují – o tom jsme se mnohokrát přesvědčili při dětských exkursích, které pravidelně pořádáme pro děti z jihomoravských školek, základních a středních škol. Ročně jich v průměru připravíme více jak padesát a účastní se jich přibližně 1500 dětí. Nejvíce žádanými termíny jsou období května, června a září, kdy jsou termíny exkursí v předstihu již zcela obsazené.“ říká Martin Polášek, provozní dispečer letiště. „Máme dva zaměstnance, kteří mají s těmito akcemi dlouholetou zkušenost a prohlídky připravují, tak aby byli pro děti co nejatraktivnější. Největší ohlas mívá u dětí pravidelně návštěva hasičské zbrojnice,“ dodává Martin Polášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře