Reklama
reklama

Milionáři se v Brně připravili na start závodu luxusních aut Diamond Race

Od brněnského obchodního a zábavního centra Olympia vyrazí dnes osádky asi třiceti luxusních vozů na závod Diamond Race po zemích střední a východní Evropy. Z Brna se vydají na Ostravu a do Polska, pak je čeká okruh přes Bělorusko a Pobaltí. Přes Polsko se pak vrátí do České republiky, kde ukončí svoji jízdu 28. června v Praze.

Na tuto akci bude dohlížet policie. Předem avizovala, že v případě porušení předpisů bude udělovat pokuty. "Jde nám spíše o společenskou akci než provést nějakou lumpárnu," uvedl za pořadatele Milan Markovič. Účastníci závodu se prý v žádné ze zemí, jimiž projedou, nebudou chtít dostat kvůli dopravním přestupkům do konfliktu s policií.

Na zastávkách čekají účastníky společenské akce, především bujaré večírky. V letošním ročníku Diamond Race jsou k vidění například vozidla McLaren, Lamborghini nebo Hummer, jehož si nechal před nedávnem jeho majitel v Kolumbii opancéřovat. Běžně se závodů účastní špičkové vozy značek Ferrari nebo Aston Martin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře