Reklama
reklama

Jih a Řečkovice získali sociální demokraté, Jundrov zase zelení

V některých městských částech jsou lidé výsledky voleb překvapeni, jinde je očekávali.

Na Brně-jihu současný starosta Josef Haluza získal vítězství pro ČSSD, 27 procent a 6 mandátů. Čtyři zastupitele tam ale bude mít i ANO, po dvou Šance pro jih, lidovci a Zelená republika a jednoho nastupitele na radnici posadí i ODS, TOP09 a komunisté.  

Také Řečkovice a Mokrou Horu mají pod palcem sociální demokraté a jejich starosta Marek Viskot. Získal 7 mandátů. Čtyři pak má ANO a „KDU a Moravané“, tři A co Brno?, dva ODS a TOP09 a sestavu doplní jeden zástupce komunistů.

V Jundrově uspěly čtyři strany a hnutí. A slavit mohou zelení z „Zelená pro Náš Jundrov. Mají hned 8 mandátů. Tři pak Jundrováci a A co Brno? a dva mandáty sociální demokraté a ODS.

Také Ivanovice už mají jasno. Tam tradičně vyhrála ODS. Má tři zastupitele a bude se muset dohodnout na koalici s OS klidné Ivanovice, Koalicí STAN a TOP09, ANO 2011 nebo ČSSD. Tyto všechny strany a hnutí vyšlou do zastupitelstva v Ivanovicích po jednom člověku.

Mezi 35 zastupitelů na Brně-severu bude nejvíc lidí ze Sdružení občanů Lesné. Získali 9 mandátů. Po šesti lidech budou mít v zastupitelstvu sociální demokraté, ANO, čtyři pak lidovci, dva A co Brno?, komunisté, Strana zelených, TOP09 a ODS.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře