Reklama
reklama

Jih a Řečkovice získali sociální demokraté, Jundrov zase zelení

V některých městských částech jsou lidé výsledky voleb překvapeni, jinde je očekávali.

Na Brně-jihu současný starosta Josef Haluza získal vítězství pro ČSSD, 27 procent a 6 mandátů. Čtyři zastupitele tam ale bude mít i ANO, po dvou Šance pro jih, lidovci a Zelená republika a jednoho nastupitele na radnici posadí i ODS, TOP09 a komunisté.  

Také Řečkovice a Mokrou Horu mají pod palcem sociální demokraté a jejich starosta Marek Viskot. Získal 7 mandátů. Čtyři pak má ANO a „KDU a Moravané“, tři A co Brno?, dva ODS a TOP09 a sestavu doplní jeden zástupce komunistů.

V Jundrově uspěly čtyři strany a hnutí. A slavit mohou zelení z „Zelená pro Náš Jundrov. Mají hned 8 mandátů. Tři pak Jundrováci a A co Brno? a dva mandáty sociální demokraté a ODS.

Také Ivanovice už mají jasno. Tam tradičně vyhrála ODS. Má tři zastupitele a bude se muset dohodnout na koalici s OS klidné Ivanovice, Koalicí STAN a TOP09, ANO 2011 nebo ČSSD. Tyto všechny strany a hnutí vyšlou do zastupitelstva v Ivanovicích po jednom člověku.

Mezi 35 zastupitelů na Brně-severu bude nejvíc lidí ze Sdružení občanů Lesné. Získali 9 mandátů. Po šesti lidech budou mít v zastupitelstvu sociální demokraté, ANO, čtyři pak lidovci, dva A co Brno?, komunisté, Strana zelených, TOP09 a ODS.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře