Reklama
reklama

Haló, tady lítají klokani! Brňáci ráno volali na tísňovou linku

Na jihu Brna bylo dnes od brzkých ranních hodin velmi živo. Přesně ve čtyři hodiny oznámili lidé městské policii, že v Kšírově ulici znovu, stejně jako v druhé polovině září, poskakuje klokan. "Haló, tady lítají klokani. Jeden skáče od viaduktu pryč," volala žena na tísňovou linku.  

Útěkář Skippy se prostě pod rouškou tmy opět vydal bez dovolení na výzvědy po okolí. Jenomže množství zeleně v Horních Heršpicích hrálo ve prospěch klokaního uprchlíka. Proto po něm vyslaná hlídka hodinu marně pátrala," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Zanedlouho se ozvali další dva volající, kteří klokana viděli skákat po silnici ve směru ke kruhovému objezdu v Kšírově ulici. To už Skippyho hledaly dvě hlídky, ale ani to nebylo dost. Pohyboval se totiž tak rychle a natolik nepředvídatelně, že ho někteří svědci viděli opakovaně a na tísňové lince oznámili pohyb dokonce hned dvou či tří klokanů. "V sedm hodin ráno strážníci Skippyho vypátrali na travnatém prostranství u Sokolovy ulice. Sledovali ho k Dufkovu nábřeží a odtud ho čtveřice městských policistů za pomoci pracovníků městské části zahnala zpět do místní minizoo," dodal Ghanem.

Uprchlík patří do Jižanského dvorku v Horních Heršpicích. Sameček Skippy už podruhé utekl od své partnerky Viki a malého potomka. Při minulém útěku se podíval dokonce do výběhu brněnské zoo.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře