Reklama
reklama

„Gaty“ na letišti v Brně prošlo letos 425 tisíc cestujících

První tři čtvrtletí letošního roku byly pro Letiště Brno úspěšné zejména v oblasti růstu počtu cestujících na charterových letech. Od ledna do září jich odbavilo téměř 273 tisíc, což je o 14 % víc než ve stejném období loňského roku. Na pravidelných linkách (Londýn-Stansted, Londýn-Luton, Eindhoven a Moskva-Vnukovo) bylo odbaveno v prvních třech čtvrtletích letošního roku 152 tisíc cestujících, což odpovídá výkonům loňského roku. Celkem odbavovacími prostory brněnského letiště prošlo v období leden až září téměř 425 tisíc cestujících.

„Podle našich zkušeností lidé rádi cestují z brněnského letiště zejména díky výborné dopravní dostupnosti ze všech míst Jihomoravského kraje a ze sousedních krajů, snadné orientaci na letišti, rychlému odbavení zejména při příletu, a také i díky široké a cenově dostupné nabídce cestovních kanceláří a aerolinek, zejména těch nízkonákladových,“ říká Tomáš Plaček, ředitel, LETIŠTĚ BRNO a.s. „Nárůst počtu cestujících na turistických letech potvrzuje oblíbenost Brna jako nástupního letiště pro cesty na dovolené. Intenzivně pracujeme i na rozvoji pravidelné přepravy, jak ve vytváření podmínek pro cestující tak i letecké společnosti. Do pěti let chceme přepravit ročně okolo tři čtvrtě milionu cestujících,“ dodává Tomáš Plaček.

Největší zájem je z brněnského letiště o pravidelné lety do Londýna. Na lince na letiště Standsted kam společnost Ryanair vypravuje z Letiště Brno 7 letů týdně, cestovalo od ledna do září 85 tisíc pasažérů. Brno spojuje s Londýnem i letecká společnost Wizz Air, létající na letiště Luton. Na tomto spoji bylo v hodnoceném období přepraveno 36 tisíc lidí, zatímco dvakrát týdně provozovanou linku mezi Brnem a nizozemským Eidhovenem společnosti Wizz Air využilo 23 tisíc cestujících. Spojení na Moskevské letiště Vnukovo, kam zajišťuje spojení dopravce UTair, využilo 10 tisíc pasažérů.

 V oblasti letních dovolených se těšily největšímu zájmu destinace Antalya (Turecko), Burgas (Bulharsko), Heraklion (Řecko). Převážnou část letních charterových letů z Brna zajišťoval významný český letecký dopravce Travel Service.

Zájem cestujících o lety z Letiště Brno je dán i jejich cenovou výhodností. Ukázal to i žebříček letišť v České republice podle průměrné ceny letů na kilometr, který podle svého průzkumu zpracoval letenkový serveru Aletenky.cz. Průzkum ukázal, že nejlevnější letenky z českých letišť jsou dostupné s odletem z Letiště Brno s průměrnou cenou na kilometr 1,12 CZK.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Komentáře