Reklama
reklama

„Gaty“ na letišti v Brně prošlo letos 425 tisíc cestujících

První tři čtvrtletí letošního roku byly pro Letiště Brno úspěšné zejména v oblasti růstu počtu cestujících na charterových letech. Od ledna do září jich odbavilo téměř 273 tisíc, což je o 14 % víc než ve stejném období loňského roku. Na pravidelných linkách (Londýn-Stansted, Londýn-Luton, Eindhoven a Moskva-Vnukovo) bylo odbaveno v prvních třech čtvrtletích letošního roku 152 tisíc cestujících, což odpovídá výkonům loňského roku. Celkem odbavovacími prostory brněnského letiště prošlo v období leden až září téměř 425 tisíc cestujících.

„Podle našich zkušeností lidé rádi cestují z brněnského letiště zejména díky výborné dopravní dostupnosti ze všech míst Jihomoravského kraje a ze sousedních krajů, snadné orientaci na letišti, rychlému odbavení zejména při příletu, a také i díky široké a cenově dostupné nabídce cestovních kanceláří a aerolinek, zejména těch nízkonákladových,“ říká Tomáš Plaček, ředitel, LETIŠTĚ BRNO a.s. „Nárůst počtu cestujících na turistických letech potvrzuje oblíbenost Brna jako nástupního letiště pro cesty na dovolené. Intenzivně pracujeme i na rozvoji pravidelné přepravy, jak ve vytváření podmínek pro cestující tak i letecké společnosti. Do pěti let chceme přepravit ročně okolo tři čtvrtě milionu cestujících,“ dodává Tomáš Plaček.

Největší zájem je z brněnského letiště o pravidelné lety do Londýna. Na lince na letiště Standsted kam společnost Ryanair vypravuje z Letiště Brno 7 letů týdně, cestovalo od ledna do září 85 tisíc pasažérů. Brno spojuje s Londýnem i letecká společnost Wizz Air, létající na letiště Luton. Na tomto spoji bylo v hodnoceném období přepraveno 36 tisíc lidí, zatímco dvakrát týdně provozovanou linku mezi Brnem a nizozemským Eidhovenem společnosti Wizz Air využilo 23 tisíc cestujících. Spojení na Moskevské letiště Vnukovo, kam zajišťuje spojení dopravce UTair, využilo 10 tisíc pasažérů.

 V oblasti letních dovolených se těšily největšímu zájmu destinace Antalya (Turecko), Burgas (Bulharsko), Heraklion (Řecko). Převážnou část letních charterových letů z Brna zajišťoval významný český letecký dopravce Travel Service.

Zájem cestujících o lety z Letiště Brno je dán i jejich cenovou výhodností. Ukázal to i žebříček letišť v České republice podle průměrné ceny letů na kilometr, který podle svého průzkumu zpracoval letenkový serveru Aletenky.cz. Průzkum ukázal, že nejlevnější letenky z českých letišť jsou dostupné s odletem z Letiště Brno s průměrnou cenou na kilometr 1,12 CZK.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře