Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Aqualand Moravia slavil narozeniny. V bazénu tančilo 585 plavců

O český rekord v počtu lidí cvičících takzvaný aquagym v jednom bazénu se v sobotu pokusili návštěvníci vodního parku Aqualand Moravia. A vyšlo jim to. Agentura Dobrý den, která sestavuje českou knihu rekordů, potvrdila, že v Pasohlávkách padl rekord. V bazénu 5 minut tančilo 585 lidí.

Zábavní park Aqualand Moravia, situovaný na severním okraji nádrže nové Mlýny poblíž Pasohlávek, slavil první narozeniny. Své umění tam předváděli freestyloví jezdci na U rampě, pak Aqualand patřil kouzelníku Ondřeji Sládkovi, jehož lidé mohli vidět v televizní soutěži Československo má talent, a který po svém vystoupení předal své znalosti dětem v kouzelnické školce.

Nejvíc očekávaná však byla akce, která se uskutečnila v termálním bazénu Riviéra. Pokus o zápis do České knihy rekordů v co možná největším počtu lidí cvičících aquagym na jednom místě najednou. V bazénu to v té chvíli vypadalo jako na snímcích v koupališť v Číně. Hlava na hlavě. Rekord ale v Pasohlávkách padl – v bazénu tančilo a cvičilo podle pokynů předcvičujících instruktorů 585 lidí.

Aqualand Moravia má rok provozu za sebou. Od jeho otevření je kolem něj "rušno". Nejdřív se probírala vysoká cena za vstupné, pak drahé jídlo v restauracích a nakonec bezpečnost nebo nebezpečnost tobogánů. Vstupné během ročního provozu ještě zdražilo. Dospělý zaplatí za celý den v bazénech o stovku víc než minulý rok, tedy 590 korun, rodina pak o 200 korun víc – 1290 korun. Drahé je jídlo v restauracích a barech v Aqualandu stále – smažený sýr s hranolky vyjde na 170 korun, buchta (sladké pečivo) 29 korun a nanuk „corneto“ 40 korun. O nebezpečnosti tobogánů se z pohledu návštěvníka v návštěvnické špičce – tedy o víkendech – není možné přesvědčit. U tobogánů jsou totiž fronty na desítky minut až hodiny. Drobné oděrky se v posledním roce areálu nevyhnuly, podle provozovatelů ale k vážným úrazům nedošlo.

Provozovatelé aquaparku hodnotí první rok pozitivně. „Výsledky splnily naše očekávání. Je zatím předčasné hodnotit celý rok, protože až za měsíc budeme mít k dispozici srpnová čísla a budeme moci poprvé srovnávat,“ upozornil obchodní ředitel zábavního parku Petr Pavlacký s tím, že do bazénu se daří lákat nejen návštěvníky z jižní Moravy a okolních českých regionů, ale i ze Slovenska a Rakouska.

Ke vstupnému si v Pasohlávkách může návštěvník koupit řadu slevových kupónů. Cenu vstupného tam zvýšili před startem letní sezóny. „Otevřeli jsme navíc letní bazény, areál dovybavili slunečníky a lehátky a dalšími atrakcemi. Před zimní sezónou, kdy bude v provozu pouze vnitřní areál, určitě dojde k revizi ve struktuře ceníku,“ prozradil Pavlacký.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře