Reklama
reklama

FOTOGALERIE: Aqualand Moravia slavil narozeniny. V bazénu tančilo 585 plavců

O český rekord v počtu lidí cvičících takzvaný aquagym v jednom bazénu se v sobotu pokusili návštěvníci vodního parku Aqualand Moravia. A vyšlo jim to. Agentura Dobrý den, která sestavuje českou knihu rekordů, potvrdila, že v Pasohlávkách padl rekord. V bazénu 5 minut tančilo 585 lidí.

Zábavní park Aqualand Moravia, situovaný na severním okraji nádrže nové Mlýny poblíž Pasohlávek, slavil první narozeniny. Své umění tam předváděli freestyloví jezdci na U rampě, pak Aqualand patřil kouzelníku Ondřeji Sládkovi, jehož lidé mohli vidět v televizní soutěži Československo má talent, a který po svém vystoupení předal své znalosti dětem v kouzelnické školce.

Nejvíc očekávaná však byla akce, která se uskutečnila v termálním bazénu Riviéra. Pokus o zápis do České knihy rekordů v co možná největším počtu lidí cvičících aquagym na jednom místě najednou. V bazénu to v té chvíli vypadalo jako na snímcích v koupališť v Číně. Hlava na hlavě. Rekord ale v Pasohlávkách padl – v bazénu tančilo a cvičilo podle pokynů předcvičujících instruktorů 585 lidí.

Aqualand Moravia má rok provozu za sebou. Od jeho otevření je kolem něj "rušno". Nejdřív se probírala vysoká cena za vstupné, pak drahé jídlo v restauracích a nakonec bezpečnost nebo nebezpečnost tobogánů. Vstupné během ročního provozu ještě zdražilo. Dospělý zaplatí za celý den v bazénech o stovku víc než minulý rok, tedy 590 korun, rodina pak o 200 korun víc – 1290 korun. Drahé je jídlo v restauracích a barech v Aqualandu stále – smažený sýr s hranolky vyjde na 170 korun, buchta (sladké pečivo) 29 korun a nanuk „corneto“ 40 korun. O nebezpečnosti tobogánů se z pohledu návštěvníka v návštěvnické špičce – tedy o víkendech – není možné přesvědčit. U tobogánů jsou totiž fronty na desítky minut až hodiny. Drobné oděrky se v posledním roce areálu nevyhnuly, podle provozovatelů ale k vážným úrazům nedošlo.

Provozovatelé aquaparku hodnotí první rok pozitivně. „Výsledky splnily naše očekávání. Je zatím předčasné hodnotit celý rok, protože až za měsíc budeme mít k dispozici srpnová čísla a budeme moci poprvé srovnávat,“ upozornil obchodní ředitel zábavního parku Petr Pavlacký s tím, že do bazénu se daří lákat nejen návštěvníky z jižní Moravy a okolních českých regionů, ale i ze Slovenska a Rakouska.

Ke vstupnému si v Pasohlávkách může návštěvník koupit řadu slevových kupónů. Cenu vstupného tam zvýšili před startem letní sezóny. „Otevřeli jsme navíc letní bazény, areál dovybavili slunečníky a lehátky a dalšími atrakcemi. Před zimní sezónou, kdy bude v provozu pouze vnitřní areál, určitě dojde k revizi ve struktuře ceníku,“ prozradil Pavlacký.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře