Reklama
reklama

Evakuace AZ Toweru: V nejvyšší budově České republiky včera hořelo

Po čtvrté hodině odpoledne byl v AZ Toweru spuštěním signalizace EPS vyhlášen požární poplach. Po kontrole situace v budově volá odpovědná osoba na tísňovou linku a hlásí požár. Takový byl začátek scénáře včerejšího cvičení brněnských hasičů v nejvyšší budově České republiky.

Opticko-kouřové čidlo zaznamenalo požár v jedné z kanceláří ve 22. nadzemním podlaží. Krajské operační a informační středisko vyslalo k události  jednotky v II. stupni požárního poplachu. Okamžitě byla zahájena evakuace osob z objektu únikovými schodišti a požárním výtahem. Po prvotním průzkumu nařídil velitel zásahu doplňování suchovodu z podzemního hydrantu a jednotky následně zahájili hasební práce. Hasiči cvičili bez použití hasební látky a v dýchacích přístrojích.

"Požáry ve výškových budovách patří mezi nejsložitější zásahy, které musí hasiči zvládat. Zásah jednotek v takovýchto objektech není možné vést bez znalosti základních pravidel požární prevence. Nejvyšší objekty v ČR dosahují výšky v rozmezí 70-110 metrů. Jihomoravští hasiči mají k dispozici žebřík s dostupností 52 metrů, který při ideálním ustavení dosáhne zhruba do poloviny výšky AZ Toweru. Hasiči se proto museli soustředit na vedení požárního zásahu především vnitřkem budovy," uvedla mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Včerejší cvičení prověřilo znalost požárně bezpečnostních zařízení budovy a taktiku vedení zásahu jednotkami profesionálních i dobrovolných hasičů. Od začátku letošního roku totiž  vyjížděli jihomoravští hasiči k 96 požárům ve výškových budovách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře