Reklama
reklama

Datle plné mrtvých brouků a larev prodával Penny Market v Brně

Datle plné mrtvých brouků, jejich larev i exkrementů našli kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce v prodejně Penny Market v Hviezdoslavově ulici v Brně.Inspekce nařídila řetězci okamžitě stáhnout datle z prodeje a zahájí s ním správní řízení. Penny Marketu hrozí vysoká pokuta.

Máte mezi vánočním cukrovím rádi například datlové rohlíčky? Ingredience na toto cukroví si ale rozhodně nekupujte v jednom z brněnských Penny Market. Inspekce nařídila společnosti Penny Market neprodleně stáhnout z pultů svých poboček potravinu nevhodnou k lidské spotřebě. Jsou to Tunisian Dates, datle proslazené s peckou v balení 200 gramů a s označením data minimální trvanlivosti do 30. 12. 2014. „Při kontrole v provozovně společnosti na Hviezdoslavově ulici v Brně inspekce senzorickým hodnocením na místě zjistila, že se v datlích nachází škůdci – mrtvé larvy a brouci – a stopy jejich působení, zejména exkrementy a poškozené plody,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Nabízení potravin napadených škůdci je podle inspektorů nepřijatelné. Jedná se o potravinu nevhodnou k lidské spotřebě a z toho důvodu uložila inspekce prodejci opatření, aby závadnou potravinu neprodleně stáhnul z celé tržní sítě. „S kontrolovanou společností zahájíme správní řízení o uložení sankce,“ dodal Kopřiva.

Protože datle a další sušené ovocné plody náleží k sortimentu, který spotřebitelé vyhledávají ve zvýšené míře v předvánočním období, tento typ zboží zůstává jednou z kontrolních priorit inspektorů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře