Reklama
reklama

Cyklisté se nedostali na veletrh, uspořádali si proto vlastní akci

Každoročně se příznivci cyklistiky a zejména zájemci o novinky pro další sezónu scházeli na začátku listopadu na brněnském výstavišti na veletrhu Bike Brno. V polovině září ale manažeři veletrhu oznámili, že se 16. ročník této akce v Brně neuskuteční. „Nehodláme sklouznout na úroveň pouze prodejní výstavy za přítomnosti místních prodejců, jako tomu je v případě některých akcí s tématikou cyklistiky. Veletrh musí ukazovat budoucí trendy oboru, což prodejní výstava neplní,“ vysvětlil zrušení veletrhu generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Příznivce cyklistiky tím rozhodně nepotěšil a proto se rozhodli pro vlastní akci. Za novými modely kol proto do Brna zamířit můžete. Díry na trhu se po svém chopili lidé kolem Jána Svorady a narychlo připravili první ročník výstavy CykloBrno 2013. „Přišlo nám líto lidí, kteří přijedou na sportovní veletrh Sport Life, koná se do neděle 10. listopadu a z cyklistiky by neviděli prakticky nic. Proto jsme v termínu veletrhu SportLife nabídli více než osmi set metrovou plochu našich prodejen XCR a Svorada Specialized Concept Store našim dodavatelům, aby prezentovali novinky pro rok 2014.  A vyšlo to. Pořádáme akci i s testováním kol, přítomností sportovních hvězd, prezentací řady novinek, společnou vyjížďkou a besedami,“ říká autor myšlenky Tomáš Hawerland z XCR.

Pořadatelé do neděle nabídnou desítky novinek od známých cyklistických značek, možnost otestovat například nové modely s kotoučovými brzdami. Na akci dorazí i řada hvězd. Na páteční podvečer je připravena autogramiáda Kamila Hofmana, autora knihy 100 Tour de France. Přítomni budou jak současní, tak i minulí účastníci závodů:  Pavel Padrnos, Tomáš Konečný i domácí Ján Svorada.  Na místě bude i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, letos velmi úspěšní Leo König a Jan Bárta a nadějní silniční profesionálové Petr Vakoč a Jan Hirt.

Na to, jak se tedy „náhradní veletrh“ pořadatelům povedl, se můžete přijet podívat do 10. listopadu do Brna v prostorách cyklo prodejen v Heršpické ulici.

Doprovodný program:

  • Testování kol po celou dobu akce
  • 7.11 v 16:30 Autogramiáda mistra Evropy Pavla Kelemena Dukla Brno
  • 8.11 v 16:30 Autogramiáda Kamila Hofmana, autora knihy 100 Tour de France a hvězd Pavla Padrnose,  Jána Svorady, Tomáše Konečného, Jana Bárty,Leopolda Königa, přítomni budou také nadějní silniční profesionálové Petr Vakoč a Jan Hirt
  • 8.11 v 16:30 Autogramiáda Jaroslava Kulhavého, olympijského vítěze 
  • 9.11 v 11:00 MTB vyjížďka s hvězdami z letiště Medlánky

Přítomné hvězdy :

  • Bývalí profesionálové Pavel Padrnos, Tomáš Konečný, René Andrle a domácí Ján Svorada
  • Současné hvězdy Leo König a Jan Bárta a nadějní silniční profesionálové Petr Vakoč a Jan Hirt.
  • Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý

Všichni by měli být přítomní v pátek, při autogramiádě od 16.30 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře