Reklama
reklama

Cyklisté se nedostali na veletrh, uspořádali si proto vlastní akci

Každoročně se příznivci cyklistiky a zejména zájemci o novinky pro další sezónu scházeli na začátku listopadu na brněnském výstavišti na veletrhu Bike Brno. V polovině září ale manažeři veletrhu oznámili, že se 16. ročník této akce v Brně neuskuteční. „Nehodláme sklouznout na úroveň pouze prodejní výstavy za přítomnosti místních prodejců, jako tomu je v případě některých akcí s tématikou cyklistiky. Veletrh musí ukazovat budoucí trendy oboru, což prodejní výstava neplní,“ vysvětlil zrušení veletrhu generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Příznivce cyklistiky tím rozhodně nepotěšil a proto se rozhodli pro vlastní akci. Za novými modely kol proto do Brna zamířit můžete. Díry na trhu se po svém chopili lidé kolem Jána Svorady a narychlo připravili první ročník výstavy CykloBrno 2013. „Přišlo nám líto lidí, kteří přijedou na sportovní veletrh Sport Life, koná se do neděle 10. listopadu a z cyklistiky by neviděli prakticky nic. Proto jsme v termínu veletrhu SportLife nabídli více než osmi set metrovou plochu našich prodejen XCR a Svorada Specialized Concept Store našim dodavatelům, aby prezentovali novinky pro rok 2014.  A vyšlo to. Pořádáme akci i s testováním kol, přítomností sportovních hvězd, prezentací řady novinek, společnou vyjížďkou a besedami,“ říká autor myšlenky Tomáš Hawerland z XCR.

Pořadatelé do neděle nabídnou desítky novinek od známých cyklistických značek, možnost otestovat například nové modely s kotoučovými brzdami. Na akci dorazí i řada hvězd. Na páteční podvečer je připravena autogramiáda Kamila Hofmana, autora knihy 100 Tour de France. Přítomni budou jak současní, tak i minulí účastníci závodů:  Pavel Padrnos, Tomáš Konečný i domácí Ján Svorada.  Na místě bude i olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý, letos velmi úspěšní Leo König a Jan Bárta a nadějní silniční profesionálové Petr Vakoč a Jan Hirt.

Na to, jak se tedy „náhradní veletrh“ pořadatelům povedl, se můžete přijet podívat do 10. listopadu do Brna v prostorách cyklo prodejen v Heršpické ulici.

Doprovodný program:

  • Testování kol po celou dobu akce
  • 7.11 v 16:30 Autogramiáda mistra Evropy Pavla Kelemena Dukla Brno
  • 8.11 v 16:30 Autogramiáda Kamila Hofmana, autora knihy 100 Tour de France a hvězd Pavla Padrnose,  Jána Svorady, Tomáše Konečného, Jana Bárty,Leopolda Königa, přítomni budou také nadějní silniční profesionálové Petr Vakoč a Jan Hirt
  • 8.11 v 16:30 Autogramiáda Jaroslava Kulhavého, olympijského vítěze 
  • 9.11 v 11:00 MTB vyjížďka s hvězdami z letiště Medlánky

Přítomné hvězdy :

  • Bývalí profesionálové Pavel Padrnos, Tomáš Konečný, René Andrle a domácí Ján Svorada
  • Současné hvězdy Leo König a Jan Bárta a nadějní silniční profesionálové Petr Vakoč a Jan Hirt.
  • Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý

Všichni by měli být přítomní v pátek, při autogramiádě od 16.30 hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře