Reklama
reklama

Charterovými lety odletělo letos v létě z brněnského letiště 209 tisíc cestujících

Zájem o cestování do prázdninových destinací z brněnského letiště byl letos výrazně větší než v loňském roce. Letiště tak má za sebou úspěšnou letní sezónu. Od května do konce srpna se na přepážkách odbavilo 209 tisíc turistů na charterových letech. V porovnání se stejným obdobím roku 2013, kdy z Brna odletělo 183 tisíc pasažérů charterových letů, jde o nárůst o 14 procent. Nejvytíženějšími dny v týdnu byly úterky, ve kterých letištěm průměrně prošlo 5 tisíc cestujících, odbavených do 15 destinací.

„Naším hlavním cílem je, aby Letiště Brno dlouhodobě rostlo, rozvíjelo se a zkvalitňovalo služby zákazníkům. Výsledky charterové přepravy v období květen až srpen to potvrzují. Téměř 14 % meziroční nárůst přepravených cestujících na charterových letech dokazuje, že brněnské letiště je pro letecké společnosti atraktivní a cestující z Moravy i Čech mají zájem o lety z moravské metropole. Téměř půl milionu přepravených cestujících v loňském roce z nás dělá druhé největší letiště v České republice a slibné výsledky letošního léta tuto pozici potvrzují,“ říká ředitel letiště Tomáš Plaček.

V letních měsících mířily charterové lety z Letiště Brno do 24 destinací. Převážně turisté cestovali do prázdninových destinací ve Středomoří. Novinkami letošní sezóny byly lety z Brna na ostrov Santorini (Řecko) a do Ercanu (Severní Kypr).

Podle počtu odbavených cestujících měli turisté mířící za odpočinkem z brněnského letiště největší zájem o tureckou Antalyi, bulharský Burgas a řecký Heraklion. I když nejžádanější destinací byla turecká Antalye, nejvíce cestujících z brněnského letiště létalo v období květen až srpen charterovými lety do Řecka. Bylo to dáno větším počtem destinací, s kterými bylo v létě Brno v Řecku spojeno. Druhou zemí – podle počtu odbavených cestujících – bylo Turecko a na třetím místě se umístilo Bulharsko.

Pokud jde o letecké společnosti, nejvíce cestujících na charterových letech přepravil z Letiště Brno významný český letecký dopravce - Travel Service. Následovaly letecké společnosti Nouvelair Tunisie a Onur Air.

Zmíněných 209 tisíc turistů, kteří letos absolvovali své prázdninové cesty přes brněnské letiště, pochopitelně cestovalo i se zavazadly. Od května do srpna tak bylo na charterových letech odbaveno 2 330 tun zavazadel, což představuje přibližně 160 tisíc kusů zavazadel o průměrné váze 15 kilogramů.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře