Reklama
reklama

Charterovými lety odletělo letos v létě z brněnského letiště 209 tisíc cestujících

Zájem o cestování do prázdninových destinací z brněnského letiště byl letos výrazně větší než v loňském roce. Letiště tak má za sebou úspěšnou letní sezónu. Od května do konce srpna se na přepážkách odbavilo 209 tisíc turistů na charterových letech. V porovnání se stejným obdobím roku 2013, kdy z Brna odletělo 183 tisíc pasažérů charterových letů, jde o nárůst o 14 procent. Nejvytíženějšími dny v týdnu byly úterky, ve kterých letištěm průměrně prošlo 5 tisíc cestujících, odbavených do 15 destinací.

„Naším hlavním cílem je, aby Letiště Brno dlouhodobě rostlo, rozvíjelo se a zkvalitňovalo služby zákazníkům. Výsledky charterové přepravy v období květen až srpen to potvrzují. Téměř 14 % meziroční nárůst přepravených cestujících na charterových letech dokazuje, že brněnské letiště je pro letecké společnosti atraktivní a cestující z Moravy i Čech mají zájem o lety z moravské metropole. Téměř půl milionu přepravených cestujících v loňském roce z nás dělá druhé největší letiště v České republice a slibné výsledky letošního léta tuto pozici potvrzují,“ říká ředitel letiště Tomáš Plaček.

V letních měsících mířily charterové lety z Letiště Brno do 24 destinací. Převážně turisté cestovali do prázdninových destinací ve Středomoří. Novinkami letošní sezóny byly lety z Brna na ostrov Santorini (Řecko) a do Ercanu (Severní Kypr).

Podle počtu odbavených cestujících měli turisté mířící za odpočinkem z brněnského letiště největší zájem o tureckou Antalyi, bulharský Burgas a řecký Heraklion. I když nejžádanější destinací byla turecká Antalye, nejvíce cestujících z brněnského letiště létalo v období květen až srpen charterovými lety do Řecka. Bylo to dáno větším počtem destinací, s kterými bylo v létě Brno v Řecku spojeno. Druhou zemí – podle počtu odbavených cestujících – bylo Turecko a na třetím místě se umístilo Bulharsko.

Pokud jde o letecké společnosti, nejvíce cestujících na charterových letech přepravil z Letiště Brno významný český letecký dopravce - Travel Service. Následovaly letecké společnosti Nouvelair Tunisie a Onur Air.

Zmíněných 209 tisíc turistů, kteří letos absolvovali své prázdninové cesty přes brněnské letiště, pochopitelně cestovalo i se zavazadly. Od května do srpna tak bylo na charterových letech odbaveno 2 330 tun zavazadel, což představuje přibližně 160 tisíc kusů zavazadel o průměrné váze 15 kilogramů.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře