Reklama
reklama

Černovice, Tuřany a Komín. Hodně stran a hnutí, budou potřeba koalice

Černovice také patří úspěchu ČSSD. Strana tam získala pět mandátů. O jeden méně má ale ANO, tři Černovičtí patrioti a TOP09, dva ODS a lidovci, jeden KSČM a Sdružení nestraníků. Černovice tak podle jednoduchých počtů budou muset na radnici utvořit koalici.

A koalici budou muset vytvořit i v Tuřanech, na radnici se dostalo šest stran a uskupení. Žijeme zde získalo 5 mandátů. Uspěla tak Hana Kašpaříková, která se do povědomí lidí dostala svým bojem proti výstavbě skladu firmy Amazon poblíž Tuřan v lokalitě Černovická terasa. ODS a ANO v Tuřanech získaly tři mandáty, Sdružení nestraníků dva a tradiční strany TOP09, ČSSD a KDU-ČSL jeden mandát.

Prakticky podobná situace je v Komíně. Spolurozhodovat o dění v této městské části budou zastupitelé sedmi stran a hnutí. Nejvíc hlasů získali Zelená pro Komín – 5, tři ANO, po dvou lidovci, ODS a ČSSD a jednoho zastupitele TOP09 a A co Brno?.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře