Reklama
reklama

Brněnské letiště chce být mezinárodní. Před odletovou halou se ale parkuje na poli

Letiště Brno – Tuřany je mezinárodní letiště, které nabízí pravidelné spojení do Londýna, Moskvy nebo Eindhovenu. Ti, kteří z Brna do jiných evropských měst odlétají, se ale musí spokojit s tím, že před letištěm nechají svoje auto na poli. Právě tak se totiž u letiště parkuje.

Na parkovištích brněnského letiště je plno. Tři sta parkovacích míst na asfaltu už dávno nestačí. Před odletovou halou se proto parkuje na provizorní ploše, na které je tráva, kaluže a štěrk a auta jsou na ní oddělena červenobílou páskou. Brno by tak sice chtělo mít mezinárodní letiště, odletová hala dostala v roce 2007 ocenění Stavba roku, ale cestující si tam připadají jako na provinčním letišti.

„Máme exkluzivní místo vzadu na poli u velké louže,“ mávla rukou Kamila Kalinová, která čekala na přílet rodiny z dovolené v Tunisu. „Parkuje se tu oficiálně na poli, i když musím říct, že větším než loni. A už cestičky na poli vysypali štěrkem a zaválcovali,“ dodala žena.

Nárůst požadavků na parkovací plochy zaznamenali na letišti v Brně už před dvěma lety. Proto pro parkoviště zadali zpracování projektu. Ovšem postavit zatím nic nestihli „Parkování  na letišti pro jedno auto stojí 750 korun na týden. To nemohou na to pole koupit aspoň zatravňovací dlaždice? Kufry táhnu k supermoderní hale přes louku,“ podotkl další z cestujících, kteří z brněnského letiště na začátku července odlétali.

Důvodem naplnění kapacity parkoviště je souběh sezónních charterů a nárůst nízkonákladových linek. „Je pravda, že v letošním roce došlo k nečekaně výraznému nárůstu uživatelů parkoviště v letní charterové sezóně. Tento nárůst přičítáme pozitivnímu ohlasu na novou marketingovou strategii provozovatele letiště a provozovatele parkoviště. Zájem o užívání parkoviště vítáme a v reakci na něj již je intenzivně připravován projekt významného rozšíření parkovacích kapacit pro příští sezónu ve větším rozsahu, než bylo doposud připravováno v souladu s rozvojovými plány letiště Brno – Tuřany,“ uvedl předseda představenstva Letiště Brno Jiří Filip s tím, že auta neparkují na poli, ale na zpevněné zatravněné ploše.

Letiště, které ročně využije půl milionu cestujících, loni zvýšilo kapacitu parkoviště o 120 parkovacích míst. „Jsme přesvědčeni, že již na začátku příští letní sezóny uživatele letiště uvítáme dalšími 700 komfortními parkovacími stáními před odbavovacími terminály,“ přislíbil Filip.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře