Reklama
reklama

Areál Hněvkovského: V Brně mohou lidé sportovat na obou březích řeky Svratky

V Brně po sedmi letech ukončili stavbu sportovního areálu v lokalitě Hněvkovského. Největší brněnský sportovní areál vznikl na jihu města v prostoru ohraničeném ulicemi Hněvkovského, Kšírovou a Sokolovou na katastru Komárova a Horních Heršpic po obou stranách řeky Svratky.

Dříve zanedbaný prostor - místo bývalého zahradnického provozu - se pro sportovce i veřejnost rozrůstá už od roku 2007. Vzniklo zde několik sportovišť a také lávka, která propojila sportoviště i na druhém břehu Svratky. Součástí areálu už je například baseballové hřiště, tréninkové centrum fotbalistů Sparty Brno či zoologický koutek. Přestavbou bývalé kotelny vznikl Sportovní klub, ve kterém byla vybudována vnitřní i venkovní lezecká stěna včetně zázemí. 

„Cílem projektu bylo rozšíření možností pro rekreační sport v jižní části Brna. Dokončena tam byla také BMX dráha, skatepark a další víceúčelová hřiště na volejbal, košíkovou, házenou a malou kopanou. Tři nové tenisové kurty získaly i umělé osvětlení. Oba břehy Svratky spojila šedesát metrů dlouhá lávka, která se stala spojnicí již existující cyklostezky na obou březích řeky,“ uvedl k možnostem sportovního vyžití primátor Brna Roman Onderka, který se slavnostního otevření areálu zúčastnil.

Náklady na dokončení vybudování sportovního areálu Hněvkovského byly 67 300 000 korun, celková dotace na projekt 19 808 836 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře