Reklama
reklama

Areál Hněvkovského: V Brně mohou lidé sportovat na obou březích řeky Svratky

V Brně po sedmi letech ukončili stavbu sportovního areálu v lokalitě Hněvkovského. Největší brněnský sportovní areál vznikl na jihu města v prostoru ohraničeném ulicemi Hněvkovského, Kšírovou a Sokolovou na katastru Komárova a Horních Heršpic po obou stranách řeky Svratky.

Dříve zanedbaný prostor - místo bývalého zahradnického provozu - se pro sportovce i veřejnost rozrůstá už od roku 2007. Vzniklo zde několik sportovišť a také lávka, která propojila sportoviště i na druhém břehu Svratky. Součástí areálu už je například baseballové hřiště, tréninkové centrum fotbalistů Sparty Brno či zoologický koutek. Přestavbou bývalé kotelny vznikl Sportovní klub, ve kterém byla vybudována vnitřní i venkovní lezecká stěna včetně zázemí. 

„Cílem projektu bylo rozšíření možností pro rekreační sport v jižní části Brna. Dokončena tam byla také BMX dráha, skatepark a další víceúčelová hřiště na volejbal, košíkovou, házenou a malou kopanou. Tři nové tenisové kurty získaly i umělé osvětlení. Oba břehy Svratky spojila šedesát metrů dlouhá lávka, která se stala spojnicí již existující cyklostezky na obou březích řeky,“ uvedl k možnostem sportovního vyžití primátor Brna Roman Onderka, který se slavnostního otevření areálu zúčastnil.

Náklady na dokončení vybudování sportovního areálu Hněvkovského byly 67 300 000 korun, celková dotace na projekt 19 808 836 korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře