Reklama
reklama

Brněnští hasiči poslali do Srbska specialistu na mezinárodní záchranné operace

V povodní postiženém Srbsku budou zasahovat další hasiči z České republiky. Dnes v jednu hodinu po půlnoci tam vyrazil útvar z Hlučína. V Brně se k osmi příslušníkům 2. záchranné roty připojil styčný důstojník Ondřej Šesták z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Je to totiž specialista na mezinárodní záchranné operace.

„Ondřej Šesták je certifikovaný styčný důstojník pro mezinárodní záchranné operace. Prošel několika speciálními mezinárodními výcviky a navíc jako velitel čety požární stanice Lidická v Brně má bohaté zkušenosti s řízením a koordinací záchranných prací,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Společně s dalšími hasiči odjel do města Obrenovac, které je asi 20 kilometrů jihozápadně od Bělehradu. Hasiči jsou vybaveni velkokapacitním čerpadlem s výkonem až 1500 litrů za sekundu, nákladním vozem Tatra 815-7, velitelským vozem na terénním podvozku, osobním vozem s přívěsem na pohonné hmoty a s nafukovacím člunem s pevným kýlem.

Hasiči budou na místě dva týdny a poté se vrátí zpět do České republiky nebo budou vystřídáni.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře