Reklama
reklama

Brněnští hasiči poslali do Srbska specialistu na mezinárodní záchranné operace

V povodní postiženém Srbsku budou zasahovat další hasiči z České republiky. Dnes v jednu hodinu po půlnoci tam vyrazil útvar z Hlučína. V Brně se k osmi příslušníkům 2. záchranné roty připojil styčný důstojník Ondřej Šesták z Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Je to totiž specialista na mezinárodní záchranné operace.

„Ondřej Šesták je certifikovaný styčný důstojník pro mezinárodní záchranné operace. Prošel několika speciálními mezinárodními výcviky a navíc jako velitel čety požární stanice Lidická v Brně má bohaté zkušenosti s řízením a koordinací záchranných prací,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Společně s dalšími hasiči odjel do města Obrenovac, které je asi 20 kilometrů jihozápadně od Bělehradu. Hasiči jsou vybaveni velkokapacitním čerpadlem s výkonem až 1500 litrů za sekundu, nákladním vozem Tatra 815-7, velitelským vozem na terénním podvozku, osobním vozem s přívěsem na pohonné hmoty a s nafukovacím člunem s pevným kýlem.

Hasiči budou na místě dva týdny a poté se vrátí zpět do České republiky nebo budou vystřídáni.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře