Reklama
reklama

Brněnské VUT opět boduje, kampaň s mnichem láká na studium VUT FU

VUT v Brně zahájilo novou propagační kampaň určenou pro uchazeče o studium. Od včerejšího večera, kdy bylo spuštěno první krátké video, si získala tisíce fanoušků.

I letos se VUT vydalo cestou nekonvenční produkce. „Hledali jsme nějaké nečekané propojení dvou světů, Západu a Východu, fyziky a metafyziky, matematického důkazu a buddhistické mantry. Nakonec jsme stvořili učení zvané VUT FU,” popisuje tvůrce kampaně Adam Hrubý.

Postupně tak vznikly náměty na čtyři díly minisérie o mnichu Lobsingovi, který opouští klášter východního učení a odchází na Západ studovat „techniku života” na VUT. Jeho dosavadní znalosti jsou zde konfrontovány s výzvami vysokoškolského života. „Lobsing má dva mentory - v klášteře je to mistr Ming a na VUT jeho protějšek pan Ing.,” doplňuje Hrubý.

Na webu www.vutfu.cz se dozvídáme příběh mladého mnicha, který za zvuku známé písničky Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem hrané na tradiční čínský nástroj guženg, vstupujena brněnské hlavní nádraží. Brnu se v kampani přezdívá tajemné údolí Šalin, VUT tu sídlí na tak zvaném Křemíkovém vrchu. Na webu najdeme perličky typu instantní nudle označené jako “technické řešení hladu”, i odkazy na nejrůznější brněnské reálie.

„Samozřejmě jsme kampaňový web propojili i s fakultami, na které uchazeče o studium lákáme. Ale popsali jsme je netradiční cestou. Například fakultu podnikatelskou představujeme jako ‘Cestu neviditelné pěsti trhu’ takto: Za sedmero byznysplány, na vrcholku věčně rostoucího grafu stojí chrám nezdaněného štěstí. Po pěšině černých čísel však mohou kráčet jen ti nejlepší,” popisuje Ondrušková, která spolu s Hrubým web otextovala.

V dalších dílech kampaně VUT FU se objeví spousta odkazů na svět, ve kterém se studenti VUT pohybují. “Osvědčil se nám humor, který jsme využili v kampani Miluji tě, mé VUT, ale zpracovali jsme ho jinou formou - principy asijských filmů jsme využili i v pohybech kamery nebo v ozvučení,” uvedl producent minisérie Jiří Fiala.

Kampaň má zajímavou a zábavnou formou ukázat, že VUT je škola, která se nebojí si sama ze sebe dělat legraci. Další díl o mnichu Lobsingovi bude spuštěn za několik dní.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře