Reklama
reklama

Brněnské dny pro zdraví ukážou jak žít aktivně

Devadesát akcí zaměřených na podporu pohybové aktivity a duševní svěžesti přinášejí tradiční Brněnské dny pro zdraví, které se uskuteční od 27. září do 6. října. Tradiční motivační kampaň se obrací ke všem věkovým kategoriím obyvatel města a chce oslovit pravidelně sportující veřejnost i méně pohybově aktivní jedince.

I letos se organizátoři snaží ukázat Brňanům, jak žít ve městě zdravěji, a seznámit je s možnostmi boje proti civilizačním onemocněním, jako jsou choroby srdce a cév, diabetes, obezita, rakovina, deprese a další. Příčinou převážné většiny těchto onemocnění je právě nevhodný životní styl. S pomocí Brněnských dnů pro zdraví mají lidé jedinečnou příležitost vyzkoušet pestrou škálu aktivit a vybrat si tu, která bude nejen prospěšná jejich zdraví, ale může být pro ně zdrojem radosti a potěšení. Kampaň je realizována ve spolupráci s více než 50 brněnskými organizacemi – občanskými sdruženími a odbornými organizacemi, jež své aktivity Brňanům nabízejí nejen v průběhu trvání kampaně, ale během celého roku.

Seriál akcí odstartuje v pátek 27. září Kudrnův Rozmarný kolomaznický pochod se startem v 15.30 hodin u mostu přes Svratku u Zoo a s cílem na nádvoří hradu Špilberku. Dvanáctikilometrová procházka povede přes Holednou a Kraví horu, v cíli účastníky osvěží skupina Noví Kaskadéři.

Hlavní akcí kampaně je opět Festival zdraví a pohody na Brněnské přehradě u hotelu Santon  – v neděli 29. září od 8 do 16 hodin. Tuto celodenní akci pro celou rodinu navštívilo v loňském roce na 10 tisíc návštěvníků, kteří se i letos mohou těšit na nabídku kvalitních potravin na tematicky zaměřených trzích s luštěninami, obilovinami, bylinami a farmářskými výrobky.  Zájemci zde budou moci vyzkoušet také různé pohybové a relaxační aktivity, jako je např. kondiční cvičení s trenéry, rehabilitační cvičení, meditační techniky, jóga nebo tai chi.

Jedním z důležitých témat letošních Brněnských dnů pro zdraví je důraz na psychické zdraví a životní styl ve vztahu člověka k zaměstnání. Pomoci v tréninku relaxace a pozitivního myšlení by měl například seminář Carpe diem aneb Psychohygiena v praxi (3. října) nebo praktický seminář Ergonomie a zdravý životní styl na pracovišti (3. října), pořádaný ve spolupráci s Centrem sportovních aktivit VUT v Brně a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Příznivci plavání mají letos poprvé možnost zdarma vyzkoušet hned několik brněnských krytých plaveckých bazénů včetně lázní na Rašínově ulici, kde si kromě plavání mohou protáhnout tělo v posilovně a věnovat se wellness aktivitám.

Novinkou mezi akcemi bude letos Zumba maraton za zdravá prsa v univerzitním kampusu v Bohunicích (5. října). Cílem akce je prostřednictvím výtěžku z prodeje triček podpořit prevenci boje proti rakovině prsu. V programu naopak nesmí chybět tradiční Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna a soutěž pro děti v koulení kola Po stopách koláře Birka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře