Reklama
reklama

Brněnské dny pro zdraví ukážou jak žít aktivně

Devadesát akcí zaměřených na podporu pohybové aktivity a duševní svěžesti přinášejí tradiční Brněnské dny pro zdraví, které se uskuteční od 27. září do 6. října. Tradiční motivační kampaň se obrací ke všem věkovým kategoriím obyvatel města a chce oslovit pravidelně sportující veřejnost i méně pohybově aktivní jedince.

I letos se organizátoři snaží ukázat Brňanům, jak žít ve městě zdravěji, a seznámit je s možnostmi boje proti civilizačním onemocněním, jako jsou choroby srdce a cév, diabetes, obezita, rakovina, deprese a další. Příčinou převážné většiny těchto onemocnění je právě nevhodný životní styl. S pomocí Brněnských dnů pro zdraví mají lidé jedinečnou příležitost vyzkoušet pestrou škálu aktivit a vybrat si tu, která bude nejen prospěšná jejich zdraví, ale může být pro ně zdrojem radosti a potěšení. Kampaň je realizována ve spolupráci s více než 50 brněnskými organizacemi – občanskými sdruženími a odbornými organizacemi, jež své aktivity Brňanům nabízejí nejen v průběhu trvání kampaně, ale během celého roku.

Seriál akcí odstartuje v pátek 27. září Kudrnův Rozmarný kolomaznický pochod se startem v 15.30 hodin u mostu přes Svratku u Zoo a s cílem na nádvoří hradu Špilberku. Dvanáctikilometrová procházka povede přes Holednou a Kraví horu, v cíli účastníky osvěží skupina Noví Kaskadéři.

Hlavní akcí kampaně je opět Festival zdraví a pohody na Brněnské přehradě u hotelu Santon  – v neděli 29. září od 8 do 16 hodin. Tuto celodenní akci pro celou rodinu navštívilo v loňském roce na 10 tisíc návštěvníků, kteří se i letos mohou těšit na nabídku kvalitních potravin na tematicky zaměřených trzích s luštěninami, obilovinami, bylinami a farmářskými výrobky.  Zájemci zde budou moci vyzkoušet také různé pohybové a relaxační aktivity, jako je např. kondiční cvičení s trenéry, rehabilitační cvičení, meditační techniky, jóga nebo tai chi.

Jedním z důležitých témat letošních Brněnských dnů pro zdraví je důraz na psychické zdraví a životní styl ve vztahu člověka k zaměstnání. Pomoci v tréninku relaxace a pozitivního myšlení by měl například seminář Carpe diem aneb Psychohygiena v praxi (3. října) nebo praktický seminář Ergonomie a zdravý životní styl na pracovišti (3. října), pořádaný ve spolupráci s Centrem sportovních aktivit VUT v Brně a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Příznivci plavání mají letos poprvé možnost zdarma vyzkoušet hned několik brněnských krytých plaveckých bazénů včetně lázní na Rašínově ulici, kde si kromě plavání mohou protáhnout tělo v posilovně a věnovat se wellness aktivitám.

Novinkou mezi akcemi bude letos Zumba maraton za zdravá prsa v univerzitním kampusu v Bohunicích (5. října). Cílem akce je prostřednictvím výtěžku z prodeje triček podpořit prevenci boje proti rakovině prsu. V programu naopak nesmí chybět tradiční Kudrnovo koulení kola z Lednice do Brna a soutěž pro děti v koulení kola Po stopách koláře Birka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře