Reklama
reklama

Brnem se nesou tóny swingu a tanga, lidé tančí pod otevřeným nebem

Horké letní dny přímo vyzývají ven, a proto kdo miluje tanec a nechce být v takovém počasí „zavřený“ v tělocvičně, nemusí se bát. Brněnská tančírna připravila pro takové případy lekce swingu v přírodě. Zájemci si mohou vyzkoušet i salsu nebo tango.

Každou středu večer od sedmi do jedenácti hodin se pod Petrovem rozezní tóny swingu. Altán a přilehlý park v Denisových sadech tam rázem ožijí a zaplní se tanečníky. Kromě pravidelných účastníků tančírny se mohou přidat i neznalí kolemjdoucí. Pro ně pak speciálně každou hodinu instruktorka vysvětluje základní kroky.

 

Obvykle se sejde okolo třiceti zájemců, pokaždé někdo jiný, podrobnosti se dozví na sociální síti, kde je momentálně přihlášeno k účasti až dvě stě třicet lidí. „Výborná swingová hudba, venkovní bar, styloví tanečníci a nezapomenutelná atmosféra. Protancujeme celé léto,“ lákají pořadatelé na Facebooku.

 

„Poprvé a snad ne naposledy, tomu říkám atmosféra. Když jsou dobří lidé, nejde ani jinak asi,“ pochvaluje si na sociální síti účastnice Martina Floriánová. Taneční večery na nádvoří Místodržitelského paláce se konají každé druhé letní úterý od sedmi hodin večer. Do konce prázdnin si tak pod otevřeným nebem mohou návštěvníci vyzkoušet například tango, a to 13. a 27. srpna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře